728 x 90

مسعود رجوی - پیام شماره ۱۵- عراق، لبنان، تحریم، کانون‌های شورشی، قیام و ارتش آزادی لرزه‌های سرنگونی پیش ‌روی حاکمیت آخوندی

مسعود رجوی - پیام شماره ۱۵  - عراق، لبنان، تحریم، کانون‌های شورشی، قیام و ارتش آزادی لرزه‌های سرنگونی پیش ‌روی حاکمیت آخوندی
مسعود رجوی - پیام شماره ۱۵ - عراق، لبنان، تحریم، کانون‌های شورشی، قیام و ارتش آزادی لرزه‌های سرنگونی پیش ‌روی حاکمیت آخوندی

یک‌سال پیش در همین ایام گفته بودیم: «باگسستن بندهای مماشات و استمالت که آخوندهای ضدبشر را سه دهه در ناز و نعمت فرو برده بود، وارد دوران آماده‌باش می‌شویم. هر چند طول بکشد و هر چند نشیب و فراز داشته باشد، سرنگونی دشمن ضدبشری محتوم است».

 

سیل تحریم‌ها بیت‌العنکبوت ولایت را احاطه کرده و به حلقهٔ نزدیکان و سرکردگان ولی‌فقیه ارتجاع رسیده است. آنها دست و پا می‌زنند و ناگزیر باید صورت خود را با سیلی سرخ کنند:

˜مجتبی‌ خامنه‌ای وزیر دربار خلیفه

˜ ابراهیم رئیسی سرجلاد قتل‌عام ۶۷ و سر دژخیم قضاییه رژیم

˜ محمدی گلپایگانی رئیس بساط دفتر

˜پاسدار حقانیان معاون اجرایی بیت‌العنکبوت

˜ ولایتی مشاور عالی

˜ حداد عادل مشاور عالی و رئیس قبلی مجلس ارتجاع

˜پاسدار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

˜پاسدار غلامعلی رشید معاون عملیات

˜پاسدار دهقان مشاور دفاعی و رئیس صنایع نظامی

˜و ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ولایت‌فقیه

 

×××××

 

با جوشش خون شهیدان، به پشتوانه قیام خلق و کانون‌های شعله‌ور شورش و انقلاب، اکنون می‌توان لرزه‌های سرنگونی را در داخل و خارج از مرزهای ایران به عیان دید.

همزمان، توفان انقلاب دموکراتیک عمق استراتژیک رژیم ولایت‌فقیه را در عراق و لبنان درمی‌نوردد.

اخراج و پایان رژیم در عراق، در حکم پایان ولایت‌فقیه است. موتور ژئوپلیتیک روشن شده و آتشفشان قیام، با خمینی و خامنه‌ای و رژیم آخوندی و سرکردگان و دست نشاندگانش سر سازگاری ندارد.

 

موضوع چیست؟

دشمن واحد، جبهه واحد، و مبارزه واحد و مشترک، از ایران تا عراق و یمن و سوریه و لبنان، مسأله اینست.

مقاومت ایران سالهای سال بر این حقیقت که فاشیسم دینی حاکم بر ایران، دشمن و تضاد اصلی خلقهای این منطقه از جهان است، پای فشرده. سخنان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در تیرماه ۹۲ را گوش کنید:

مریم رجوی: «ده سال پیش من هشدار دادم که خطر دخالت آخوندها در عراق صدبار بیشتر از خطر اتمی ملاهاست. و اکنون می‌بینید که چگونه پیشروی آنها در عراق، کشورهای دیگر منطقه را در برمی‌گیرد.

به عراق مصیبت‌زده نگاه کنید. از ۳۳سال پیش خمینی با شعار فتح قدس از طریق کربلا، درصدد اشغال این کشور بود. و حالا بعد از خروج قوای آمریکا، اشغال عراق توسط آخوندها به‌طور کامل انجام شده است. در واقع اکنون باید گفت که عراق، با یک دولت دست‌نشاندهٔ خامنه‌ای و نهادهای امنیتی که تحت کنترل نیروی تروریستی قدس به‌طور تمام‌عیار کار می‌کنند، تحت اشغال حکومت ملاهاست.

به لبنان نگاه کنید که چگونه آخوندها سرنوشت آن را از طریق حزب‌الشیطان به گروگان گرفته و آتش جنگ را به درون این کشور هم کشیده‌اند.

ما بارها گفتیم و باز هم تکرار می‌کنیم که این رژیم، بمب اتمی را نیز قبل از هر چیز برای اعمال سلطه و هژمونی بر کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهد، بقیه‌اش بهانه است.

حالا در بحبوحهٔ جنگ سوریه، آخوندهای حاکم بر تهران صریحاً می‌گویند سوریه استان سی‌و‌پنجم ماست. شما می‌دانید که ایران ۳۱استان دارد. حالا ملاها چگونه حساب کردند که سوریه استان سی و پنجم شده؟ لابد استانهای ۳۲، ۳۳ و ۳۴ عبارت‌است از عراق و لبنان و فلسطین!

آنها به‌ درستی می‌گویند چنان‌چه سوریه را از دست بدهیم، تهران را نمی‌توانیم نگهداریم. این اعتراف صریح سران رسمی رژیم ملاهاست. پس تمام دعوا بر سر تهران است که آخوندها آن را در قبال مقاومت و قیام مردم ایران به‌شدت در خطر و آسیب‌پذیر می‌بینند.

انقلاب سوریه، نقش و ماهیت شیطانی و جنایتکارانهٔ به‌اصطلاح حزب‌الله را برملا کرده و شما می‌دانید که تشکیل این حزب‌الشیطان، سرمایه‌گذاری ۳۰ساله رژیم ملاها بوده است.

حالا اکثریت عظیم اعراب، مانند مردم ایران، به حزب‌الشیطان به مثابهٔ یک باند جنایتکار که زائدهٔ سپاه پاسداران است و برای حفظ منافع رژیم آخوندی تلاش می‌کند و حاضر است دست به هر جنایتی بزند، نگاه می‌کنند.

بله، حقیقت اساسی این‌ است که این رژیم، دشمن مشترک تمام بشریت، به‌ویژه خلقهای منطقه است. و به‌همین دلیل، وظیفهٔ مبرم همهٔ ملتها و دولتهای منطقه، این‌ است که در برابر این جنگ ضدبشری و در برابر این نظام ولایت سفیانی که نظامی‌ است ضدبشر، بایستند.

امروز رژیم ضدانسانی و ضداسلامی حاکم بر ایران، یک جنگ اعلام شده علیه مردم سوریه و عراق و لبنان به راه انداخته است. این، ادامهٔ جنگ این رژیم علیه مردم ایران است که خواهان سرنگونی رژیم ولایت‌فقیه هستند.

قیام مردم عراق علیه اشغال پنهان کشورشان توسط رژیم آخوندی و دولت دست‌نشانده‌اش در عراق... باید مورد حمایت قرار گیرد تا از ادامهٔ سرکوب و کشتار در عراق و بالا‌گرفتن یک جنگ فرقه‌یی که خواست رژیم ایران است، جلوگیری شود.

 

رژیم ایران و دخالتش در سوریه و عراق و لبنان، هیچ ربطی به اسلام و مسلمانان شیعه ندارد. خامنه‌ای جنایتکاری است که با به‌راه انداختن جنگ مذهبی، درصدد حفظ سلطهٔ شوم خود است. شیعیانی که به‌دست این رژیم در ایران و عراق به‌ شهادت می‌رسند. از برادران و خواهران اهل تسنن ما که توسط این رژیم به‌ شهادت رسیدند، اگر بیشتر نباشد، کمتر نیست...

ما همهٔ دولتها و ملتهای منطقه را به تشکیل یک جبهه واحد برای مقابله و درهم شکستن جبهه تَطَرُف(افراطی‌گری) و بنیادگرایی بسرکردگی رژیم ایران و دولت دست‌نشانده‌اش در عراق و هم‌چنین رژیم سوریه فرامی خوانیم. این تنها راه دور کردن منطقه از یک جنگ فرقه‌یی خونبار است».

 

آری، صورت مسأله، اشغالگری رژیم آخوندی در منطقه، به‌عنوان اختاپوس و پدرخوانده ارتجاع و بنیادگرایی است. حقیقتی که از تأکید و تکرار آن خسته نمی‌شویم:

«همه می‌دانند که خلیفه ارتجاع در تهران، اختاپوس عمامه‌دار ارتجاع و بنیادگرایی است که با دست درازی در عراق و سوریه و لبنان و یمن، صلح و آرامش را در این منطقه از جهان ربوده است. پدرخوانده مالکی و بشار و حزب‌الشیطان و دیگر شبه‌نظامیان در عراق و سوریه و لبنان و یمن است.

 

خامنه‌ای در دیماه ۹۵می‌گفت که اگر جلوی "فتنه‌گران" را در سوریه نمی‌گرفتیم "باید در تهران، خراسان و اصفهان جلوی آنها را می‌گرفتیم". در خرداد ۹۶هم گفت: "در سوریه اگر این کاری که سرداران با ارزش ما انجام دادند، انجام نمی‌دادند، حالا باید در همین دور و بر و اطراف با اینها می‌جنگیدیم. باید در همین خیابانهای خودمان و شهرهای خودمان با اینها مبارزه می‌کردیم".

 

آخوند روحانی نیز در بهمن ۹۴ می‌گفت: "اگر سرداران رشید ما در بغداد و سامرا و فلوجه و رمادیه ایستادگی نمی‌کردند، و اگر در دمشق و حلب به دولت سوریه کمک نمی‌کردند ما امنیتی نداشتیم که بتوانیم (در مذاکرات اتمی) به این خوبی مذاکره کنیم".

 

آخوند جلاد رئیسی هم در اردیبهشت ۹۶ می‌گفت: "کاری که مدافعان حرم کردند، این‌که به‌جای سنگر زدن در خیابانهای تهران امروز این سنگرها را در بسیار فرسنگها دورتر از تهران دارند پاسداری می‌کنند.." » (اطلاعیه شماره ۶-۲۵فروردین ۱۳۹۷).

×××××

 

واضح است که رژیم به‌سادگی دست از عراق و لبنان برنمی‌دارد. پس باید با قدرت و قاطعیت دستش را کوتاه و خلع ید کرد.

روزگار سیاستمداران قراضه‌ای که به گفتهٔ عراقیان با تانکهای آمریکایی فرود آمدند یا با بمبهای کنار جاده‌ای از زیر قبای آخوندهای حاکم بر ایران برجهیدند، به پایان رسیده است،کَشَجَرَةٍ خَبِیثَةٍ اجْتُثَّتْ مِن فَوْقِ الأَرْضِ مَا لَهَا مِن قَرَارٍ. همانند شجرهٔ خبیثه‌ای که از زمین برجهیده، قراری ندارد و پابرجا نمی‌ماند.

 

حاکمیت و نفوذ ملایان نه در عراق و نه در لبنان پا بر جا نمی‌ماند. پاسخ، هم‌چنانکه مقاومت ایران از فردای جنگ در عراق اعلام کرده است یک دولت مستقل دموکراتیک و ملی است. بیانیه شورای ملی مقاومت ایران در مرداد ۱۳۸۴ را یادآوری می‌کنم:

«بر‌اساس تجارب ۵۰ساله ملت ایران برای نیل به دموکراسی و حاکمیت مردم، بالاخص تجربه ۲۷‌ساله در‌ برابر دیکتاتوری مذهبی، پیام ما به مردم و نیروهای دموکراتیک و میهن‌پرست عراقی با هر دین و مذهب و با هر مرام و ملیت این است:

الف -با این‌ همه درد و رنج و با این همه خونی که هر روز از پیکر عراق بر زمین می‌ریزد، دیگر در عراق جایی برای هیچ‌گونه افراطی‌گری باقی نمانده است. پاسخ، در یک دولت دموکراتیک ملی و مستقل و معتدل است تا بتواند وحدت سیاسی و تمامیت ارضی کشور تان را در دیالوگ مستمر با همهٔ جریانهایی که به قواعد دموکراتیک پایبند هستند حفظ کند و به اشغال پایان دهد.

ب- در شرایط کنونی و در پروسهٔ تدوین و تصویب و رفراندم قانون اساسی و انتخابات بعدی و تشکیل دولت جدید، تهدید مبرمِ تمامیت و آزادی عراق و به‌خصوص آنچه مانع اصلی استقلال آن و خروج هر چه سریع‌تر نیروهای چندملیتی است، همان "جنگ پنهان و اشغال اعلام نشده‌یی" است که ۲میلیون و ۸۰۰هزار تن از مردم عراق بر آن انگشت گذاشته‌اند».

×××××

 

و این هم قسمتی از بیانیه سالانهٔ شورای ملی مقاومت در مرداد ۱۳۸۵:

«مهمترین و معتبرترین سند تاریخی حمایت مردم عراق از مجاهدین و مقاومت ایران، بیانیهٔ امضا شده توسط ۵میلیون و ۲۰۰هزار شهروند عراقی است که در روز ۱۷ژوئن ۲۰۰۶(۲۷خرداد ۱۳۸۵) در سومین سالگرد کودتای ارتجاعی استعماری علیه مقاومت ایران در فرانسه، در کنگرهٔ همبستگی مردم عراق در شهر اشرف، اعلان گردید. این بیانیه نه تنها توطئه‌های جاری، بلکه دو دهه کارزار لجن پراکنی و توطئه آخوندها را برای همیشه سوزانده است.

مردم عراق در این بیانیه تاریخی "مجاهدین خلق را شریک استراتژیک خود برای دستیابی به امنیت و صلح و دموکراسی و مشوق خود برای شرکت در انتخابات و پروسه سیاسی یافتند" و اعلام کردند: "در شرایط کنونی، مرزبندی و دعوای اصلی، بین دموکراسی و دیکتاتوری است"."رژیم ایران مانع استقرار امنیت و ثبات و دموکراسی در عراق و تهدید مبرمِ تمامیت و آزادی کشور ما، به‌خصوص مانع اصلی استقلال آن و خروج هر چه سریع‌تر نیروهای چندملیتی است". "دموکراسی در عراق و دموکراسی در ایران در این موقعیت ژئوپلیتیکی ودر این برهه تاریخی، لازم و ملزوم و تضمین یکدیگرند" و "راه‌حل....، از خلع ید رژیم ایران در صحنهٔ عراق و از به‌رسمیت شناختن موقعیت مجاهدین خلق می‌گذرد که وزنهٔ تعادل در برابر دخالت‌های حکومت ایران هستند. کما این‌که خلع‌سلاح آنها موازنهٔ استراتژیکی در این منطقه حساس از جهان را به‌سود رژیم ایران برهم زد"».

×××××

 

همه می‌دانند که آمریکا در سینی طلایی، عراق را پس از اشغال آن تقدیم آخوندهای حاکم بر ایران کرد و بعد هم گذاشت و رفت. بی‌مبالغه رژیم نخستین برنده جنگ اشغال عراق بود. جنگی که به‌گفته اوباما احمقانه و به‌قول ترامپ بدترین اشتباه تاریخ آمریکا بود (آسوشیتدپرس-۸دسامبر ۲۰۱۰و سایت هیل ۱۸سپتامبر ۲۰۱۸).

اکنون وقتی قالی عراق از زیر پای رژیم کشیده می‌شود، تمام تعادل رژیم در این منطقه و تمام سرمایه‌گذاری دو دهه اخیر و دو دهه قبلی، در هم می‌ریزد که آثار زنجیره‌ای خود را در داخل رژیم برجا می‌گذارد و حاکی از قطعیت و حتمیت سرنگونی است. ریح و روح سپاه پاسداران و نظریه جهانشمول ولایت‌فقیه، در عراق به آزمایش کشیده می‌شود. گفته بودیم که روح حاکم بر‌سپاه، صدور ارتجاع و جنگ‌طلبی مبتنی بر‌ نظریه ولایت جهانشمول است:

«دیکتاتوری ولایت‌فقیه یک دیکتاتوری نظامی-پلیسی است. و این سپاه پاسداران ابزار حفظ نظام ولایت‌فقیه است که این رژیم عمدتاً به آن متکی است. پس سپاه پاسداران ارگان محوری اعمال قهر و سرکوب نظامی است. اما دینامیسم یعنی موتور محرک سپاه یعنی روح حاکم بر‌ آن صدور ارتجاع و جنگ‌طلبی مبتنی بر‌ نظریه ولایت جهانشمول است»(۲۲بهمن ۱۳۷۷).

×××××

 

چنین بود که رژیم برای مرعوب کردن و منکوب کردن قیام در عراق، اربعین را بهانه کرد و به‌قول خودش به قدرت‌نمایی میلیونی مبادرت کرد.

آخوند روحانی در این باره گفت: «بحمدالله همه دستگاهها و ارگانها همه هم مشارکت می‌کنند همه هم کمک می‌کنند از شهرداریها گرفته از وزارت بهداشت گرفته راه گرفته کشور گرفته نیروهای مسلح گرفته نیروی انتظامی گرفته بسیج گرفته وزارت‌خارجه هلال احمر وزارت ارتباطات همه نهادها همه ارگانها همه نهادهای عمومی غیردولتی اصلاً کسی نیست که این افتخار نصیب اش نشود »(تلویزیون رژیم – ۱۷مهر ۹۸).

 

رئیس‌جمهور ارتجاع بعد از اربعین نیز اعلام کرد که رژیم ۳۰۰هزار نفر را از طریق هوایی در ایام اربعین به نجف و بغداد منتقل کرده، ۳۰۰هزار نفر هم از طریق قطار و ۳میلیون هم زمینی و پای پیاده خودشان را به کربلا رساندند: «ملت ما در هفته‌های گذشته در مراسم اربعین حماسه بزرگ آفرید و همه خدمت کردند و مردم افتخار آفریدند و خادمان مردم هم خوب خدمت کردند. این‌که ۳۰۰هزار نفر از طریق هوایی تو این ایام منتقل شدند به نجف و بغداد. ۳۰۰هزار نفر از طریق قطار منتقل شدند، جمعیت میلیونی با انواع وسائل و ابزار و پای پیاده خودشان به حرم امام سوم شیعیان رساندند و این‌که سه و نیم میلیون رفتند آزاد، آرام، امن و برگشتند..» (سایت روحانی-اول آبان ۹۸).

 

در همین رابطه وزیر کشور رژیم اعلام کرد که بیش از ۱۷۰هزار نفر را از افغانستان، پاکستان و آذربایجان از مرزهای کشور عبور داده و به عراق برده است (خبرگزاری ایسنا-۱۲آبان ۹۸).

سرکرده یگانهای ویژه نیروی انتظامی رژیم نیز آمار داد که یک قلم ۱۰هزار مأمور یکان ویژه را « برای خدمت به زائران اربعین» به مأموریت عراق فرستاده است(خبرگزاری حکومتی مهر-۱۵مهر ۹۸).

 

اما وقتی که ۳و نیم میلیونِ ادعایی آخوند روحانی افاقه نکرد، خامنه‌ای وارد شد و به مردم عراق و لبنان هشدار داد که مطالبات صنفی آنها فقط در چارچوب ساختارهای قانونی قابل تأمین است:

«به دلسوزان این کشورها مثل عراق مثل لبنان که در گیر مشکلات هستند از همینجا بگویم اولویتشان علاج ناامنی است مردمشان هم باید بدانند که مطالباتی دارند، مطالبات به‌حق هم هست اما این مطالبات فقط در چارچوب ساختارهای قانونی قابل تأمین است. دشمن می‌خواهد ساختارهای قانونی رو بهم بریزه وقتی در یک کشوری ساختارهای قانونی وجود نداشت خلأ به‌وجود آمد هیچ کار نمیشه کرد هیچ اقدام مثبتی نمی‌شود کرد» (خامنه‌ای- ۸آبان ۹۸)

 

خلیفه ارتجاع هم‌چنین به اطلاعاتی‌های رژیم گفت باید دائم مراقب حرکات دشمن باشند و نباید دشمن را حقیر و ناتوان شمرد:

«به دشمن اعتماد نباید کرد خوشبینی ساده‌لوحانه نباید وجود داشته باشد.

دوم این‌که از حرکات دشمن نباید چشم برداشت باید دائم مراقب حرکات دشمن بود یکی از بخشهای مهم نیروهای مسلح ما بخشهای اطلاعات و آگاهیهای اطلاعاتی است چشم از حرکات دشمن نباید برداشت باید همیشه مراقب برنامه‌ها و نقشه‌ها و حرکات دشمن بود.

سوم این‌که دشمن را حقیر و ناتوان نباید شمرد. دشمن نتوان به‌قول سعدی حقیر و بیچاره شمرد دشمن را با اندازه‌های خودش بشناسیم خودمان را آماده کنیم برای دفاع از خود در مقابل دشمن متجاوز» (خامنه‌ای -۸آبان ۹۸)

 

حاکمیت آخوندی بسا لرزه‌های سرنگونی در پیش دارد.

ما هم باید در جمیع جهات خود را برای تهاجم حداکثر و جنگ صد برابر آماده کنیم.

سپاه جهل و جنایت و بیت‌العنکبوت ولایت باید در هم کوبیده شود.

شبکهٔ اطلاعات و تروریسم رژیم آخوندی با مزدوران و سگ‌های زنجیری آن باید در ایران و در منطقه و سراسر جهان ریشه‌کن شود.

رود خروشان خون شهیدان در پرتو مهر تابان مقاومت و آزادی ایران ضامن پیروزی محتوم خلق ماست.

 

مسعود رجوی

۱۳آبان ۱۳۹۸

 

 

سایر پیامهای مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران:

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cce08a33-2ad1-41f4-9a4a-64ec9ace15ad"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات