728 x 90

سخنرانی خانم مریم رجوی در سالن ویکتور هوگو – مجلس فرانسه

سخنرانی خانم مریم رجوی در سالن ویکتور هوگو – مجلس فرانسه
سخنرانی خانم مریم رجوی در سالن ویکتور هوگو – مجلس فرانسه

مریم رجوی: بحران سرنگونی علت اصلی رو آوردن خامنه‌ای به جنگ در خاورمیانه

خانم‌ها و آقایان نماینده،
شخصیت‌های ارجمند،
از دیدار با شما خوشوقتم.
ما امروز در شرایطی جمع شده‌ایم که جنگ، خاورمیانه را در خود فرو برده است. در شرایطی که رژیم آخوندی شمار اعدام زندانیان در سال میلادی گذشته را به ۸۶۴نفر رساند.
موج اعدامها در ماه‌های اخیر هم ادامه دارد و شامل زندانیان سیاسی و هم‌چنین شمار زیادی از هموطنان کرد و بلوچ ما می‌شود.

من به این جا، مجلس ملی فرانسه، آمده‌ام تا پیشنهاد یک راه‌حل ۴ماده‌یی درباره ایران را ارائه کنم:
۱-نام‌گذاری سپاه پاسداران در لیست ماهیت‌های تروریستی، همان‌گونه که در بیانیه مجلس ملی فرانسه در خرداد گذشته و قطعنامه مصوب بهمن ۱۴۰۱ پارلمان اروپا خواسته شده است.
۲-به کار انداختن مکانیزم ماشه در قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت ملل متحد که باعث فعال کردن مجدد قطعنامه‌های تحریم شورای امنیت علیه پروژه‌های اتمی رژیم می‌شود.
۳-قرار دادن رژیم ایران ذیل فصل ۷ منشور ملل متحد که در مورد رژیم‌هایی است که تهدید صلح در جهان هستند.
۴-به‌رسمیت شناختن مبارزه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی

 خانم مریم رجوی در سالن ویکتور هوگو – مجلس فرانسه

جنگ‌افروزی آخوندها

در بحبوحه جنگ خاورمیانه، احمد خاتمی یک آخوند نزدیک به خامنه‌ای، در نماز جمعه تهران گفت: «باب‌المندب دست حوثی‌هاست، حشدا‌لشعبی عراق، عین‌الاسد پایگاه آمریکا را می‌زنند، حزب‌الله لبنان مدام پایگاههای رژیم صهیونیستی را می‌کوبد، این یعنی خاورمیانه جدید»!
از نظر آخوندها، خاورمیانه جدید یک منطقه به‌آتش کشیده شده است. چهار ماه است نیروهای نیابتی رژیم به موشک‌پرانی در کشورهای مختلف مشغولند، کشتیرانی در یکی از مهمترین معابر بین‌المللی را به‌گروگان گرفته‌اند. در روز ۲۶دی، سپاه پاسداران مستقیماً وارد صحنه شد و به عراق، سوریه و پاکستان حمله موشکی کرد، از این پیش‌تر، خامنه‌ای میزان غنی‌سازی اورانیوم ۶۰ درصدی را سه برابر افزایش داد.
اطلاعات مقاومت ایران نشان می‌دهد که حملات حوثی‌ها تحت نظارت سپاه پاسداران و بالاترین فرماندهان نیروی قدس در تهران صورت می‌گیرد. رژیم ایران هم‌چنین برای کشتن مردم اوکراین پهپاد تأمین می‌کند.
آیا باید مدرک دیگری ارائه کرد که اثبات شود رژیم ایران تهدید اصلی صلح و امنیت جهان است و سرمار فاشیسم دینی حاکم در تهران است؟
این توهم است که ما انتظار داشته باشیم که کسانی که آتش را برافروخته‌اند برای خاموش کردن آن کمک کنند. این فقط رژیم را به افزایش آشوب در منطقه تشویق می‌کند. بحران سرنگونی علت اصلی رو آوردن خامنه‌ای به جنگ در خاورمیانه است. او می‌خواهد بحران را به خارج صادر کند. اما قیام و مقاومت ایران هیچ شانسی به این رژیم نخواهند داد.

 

واقعیت‌های ایران و جنون رژیم

سال گذشته قیام‌ها در ایران دو واقعیت را نشان داد:
این که مردم ایران مصمم هستند به دیکتاتوری مذهبی پایان دهند و این‌که رژیم در موقعیت سرنگونی است.
جامعه ایران یک بشکه باروت است. این را می‌توان در ۳هزار عملیات ضداختناق کانون‌های شورشی طی سال گذشته در سراسر ایران دید.
این دلیل اصلی واکنش‌های جنون‌آسای خامنه‌ای و پاسداران نسبت به مقاومت ایران است. در خارج از کشور، تروریست‌های اجیرشده به‌دفاتر وابسته به مقاومت ایران در لندن و پاریس و برلین حمله کردند.
در ایران، اعدام‌های سیاسی و محکومیت زندانیان سیاسی به زندانهای طولانی‌مدت به‌ویژه هواداران مجاهدین ابعاد جدیدی به خود گرفته است. علاوه بر این، رژیمی که دهها هزار مخالف را با دادگاههای چند دقیقه‌یی اعدام کرده، اینک چند ماه است یک نمایش تحت نام دادگاه غیابی برای سازمان مجاهدین و ۱۰۴تن از اعضای مقاومت به‌راه انداخته است. هدف از یک‌سو به‌راه انداختن یک ماشین شیطان‌سازی برای جلوگیری از پیوستن جوانان به مجاهدین و از سوی دیگر زمینه‌سازی برای اعمال فشار به مقاومت در خارج کشور به‌ویژه در آلبانی است.

دوستان عزیز!
اوضاع کنونی خاورمیانه به‌وضوح نشان می‌دهد که نباید برای ایستادگی در مقابل این رژیم تأخیر کرد. پاسخ مناسب از نظر ما این است:
به‌رسمیت شناختن مبارزه مردم ایران و سرنگونی رژیم و برقراری یک جایگزین دموکراتیک که به جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد، خودمختاری ملیت‌ها، لغو حکم اعدام و یک ایران غیراتمی و یک جمهوری در صلح و دوستی با جهان احترام می‌گذارد.

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0c160c4a-f576-4dde-b321-9e9c12c71ab4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات