728 x 90

مریم رجوی‌: تغییر رژیم در دسترس است و مردم ایران قادر به محقق ساختن آن هستند

مریم رجوی‌ رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی‌ رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
پیام به جلسه سیاست جدید آمریکا در قبال ایران - مسیر رو به پیش در سنای آمریکا

سناتورهای محترم،
خانم‌ها، آقایان
با ابرازخوشوقتی از این‌که کنفرانس شما را مخاطب قرارمی‌دهم. اجازه بدهید یک سؤال مهم را مطرح کنم:
آیا راه‌حلی برای بحران کنونی خاورمیانه وجود دارد یا ما مجبوریم وضعیت کنونی را به‌عنوان واقعیت بپذیریم و بگذاریم که نیروهای اهریمنی همه چیز را تعیین کنند؟
پاسخ من به این سؤال این است:‌ بله راه‌حل وجود دارد و من مایلم که به‌طور خلاصه دیدگاهم را در این مورد، به‌طور خلاصه با شما در میان بگذارم.
اول: مهم این است که مشکل اصلی شناسایی شود. البته که چالشهای متعددی وجود دارد و همه آنها نیز واقعی هستند، اما به این چالشها زمانی می‌توانیم بپردازیم که مشکل اصلی حل شود. اهمیت این گام اول یعنی شناسایی مشکل اصلی بسیار زیاد است.
دوم: ما نیاز به یک ارزیابی واقعگرایانه از وضعیت داریم. دیکتاتورها معمولاً خیلی قویتر از آنچه که به‌طور واقعی هستند، به نظر می‌آیند. در سال ۱۳۵۶ (یک سال قبل از سقوط رژیم سلطنتی)، ایران تحت حاکمیت شاه «جزیره ثبات» نامیده می‌شد و امروز رژیم آخوندی، بسیار شکننده‌تر از رژیم شاه در زمان سرنگونی آن است.
سوم: شناسایی بازیگران اصلی و در این مورد نیروهای تغییر.
چهارم: آمادگی برای پرداخت بهای لازم جهت حل مشکل.
با نگاهی به ۳یا ۴دهه گذشته، شناسایی مشکل اصلی، دشوار نخواهد بود. حتی یک بحران در منطقه نیست که رژیم ایران در آن دخالت نداشته باشد. از لبنان تا یمن، سوریه و عراق. حتی در موضوع صلح خاورمیانه که یک مشکل قدیمی‌تر است، نقش مخرب رژیم ایران غیرقابل کتمان است.
تمرکز روی فعالیت‌های مخرب دیکتاتوری حاکم بر ایران، نیازمند مداخله نظامی در ایران نیست. لابی رژیم در واشینگتن و اروپا فریبکارانه این‌طور جلوه می‌دهند که قاطعیت و قرار گرفتن در کنار مردم ایران برای تغییر، معادل جنگ‌طلبی است. در نقطه مقابل، رویکرد آنها و بی‌توجهی به مشکل، نسخه‌یی برای فاجعه خواهد بود، همان‌طور که در گذشته هم بوده است.
فکر می‌کنم که تمرکز روی مشکل اصلی نیازمند برداشتن قدمهای زیر است:‌
۱-حسابرسی از دیکتاتوری در قبال جنایاتش علیه مردم ایران و منطقه از جمله برداشتن قدم‌هایی برای به عدالت‌سپردن عاملان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی، یعنی کسانی که به آزادی ایران متعهد بودند و بنا‌به فتوای خمینی در عرض چند ماه به‌قتل رسیدند.
۲-برداشتن گام‌های عملی برای بیرون‌کردن سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور رژیم از سوریه، عراق و دیگر کشورهای منطقه. دخالتهای آخوندها در منطقه برای بقایشان حیاتی است. بنابراین مجبور کردن رژیم برای خاتمه‌دادن به این دخالتهای، یک ضربه مهم به دیکتاتوری است. خامنه‌ای و دیگر مقامات رژیم به‌طور علنی بارها گفته‌اند که اگر در عراق و سوریه نجنگیم، باید در تهران و اصفهان و دیگر شهرهای ایران بجنگیم. زمان برداشتن قدمهای عملی فرا رسیده است.
۳-کسانی که از تجارت با این رژیم سود می‌برند، مردم ایران نیستند، بلکه سپاه پاسداران است. از این رو تحریم‌های همه‌جانبه از جمله تحریم‌های بانکی باید بر این رژیم اعمال شود.
هم‌چنان‌که قبلاً گفتم سیاستهای گذشته مبنی بر دادن امتیاز به فاشیسم دینی، فاجعه‌بار بوده و مردم ایران و منطقه، بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند. مخرب‌ترین وجه این سیاست، معامله بر سر مقاومت ایران و لیست‌گذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق ایران و هم‌چنین نقض تعهدات توسط آمریکا در قبال مجاهدان اشرف و لیبرتی و بی‌عملی در برابر کشتار آنها بوده است.
لازمه پایان دادن و جبران سیاستهای فاجعه‌بار پیشین، به‌رسمیت‌شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دموکراتیک دیکتاتوری مذهبی و تروریستی است.
این آلترناتیو به یک ایران آزاد و دمکراتیک، برابری زن و مرد، جدایی دین و دولت و یک ایران غیراتمی اعتقاد دارد.
به‌رسمیت شناختن این آلترناتیو، پیام قاطعیت به آخوندها و پیام همبستگی به مردم ایران است. تغییر رژیم در دسترس است و مردم ایران قادر به محقق ساختن آن هستند.
از شما به‌خاطر فرصتی که به من دادید تا دیدگاههایم را با شما در میان بگذارم، تشکر می‌کنم و برای کنفرانس شما آرزوی موفقیت دارم.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/530975c3-972e-4657-ba19-aa42c851a9ed"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات