728 x 90

پیام مریم رجوی: تظاهرات ایرانیان در خارج کشور؛ صدای اعتصاب زندانیان و اعتراضهای کارگران و معلمان و غارت‌شدگان

تظاهرات هموطنان در نروژ
تظاهرات هموطنان در نروژ
مریم رجوی طی پیامی به تظاهرات هموطنان ایرانی در اسلو پایتخت نروژ در آستانه روز جهانی اعدام و در حمایت از جنبش دادخواهی گفت:
هموطنان مقیم نروژ!
شخصیت‌های حامی مقاومت ایران و همه انسانهای شریفی که دفاع از حقوق‌بشر و آزادی و دموکراسی در ایران را لازمه پایان جنگ و ترور در خاورمیانه و صلح و امنیت در جهان یافته‌اید؛ به‌ همه‌ شما درود می‌فرستم.
از تظاهرات شما در اسلو و تلاش‌هایتان برای گسترش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان سال ۶۷و کارزار جهانی برای مقابله با نقض حقوق‌بشر در ایران قدردانی می‌کنم.
اجتماع شما امتداد و مکمل اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی و راهپیمایی‌ها و اعتراضهای کارگران، معلمان، دانشجویان و غارت‌شدگان است که همه پیام واحدی دارد و آن پافشاری بر خواست ملت ایران، برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.
وقایع یک سال گذشته به‌روشنی ثابت می‌کند که این تلاش‌ها در بسیج هموطنان و برانگیختن توجه جهانی علیه جنایت‌های رژیم ولایت فقیه اثرات مهمی دارد. پس از سال‌ها مسأله قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷را در یک سند رسمی شورای حقوق‌بشر مطرح شد.
این دستاورد، گام مهمی است اما کافی نیست و باید سازمان ملل یک کمیسیون تحقیق درباره قتل‌عام سال ۶۷تشکیل دهد. کما این‌که باید آمران و عاملان این قتل‌عام و اعدام‌های دهه ۶۰و سایر جنایتها علیه مردم ایران در مقابل عدالت قرار گیرند.
من‌ هم‌چنین از پارلمانهای همه کشورها می‌خواهم به‌طور رسمی قتل‌عام ۶۷را به‌عنوان یک جنایت علیه بشریت اعلام کنند.
دادخواهی قتل‌عام‌شدگان بخش مهمی از مبارزه با نقض حقوق‌بشر در ایران است که در حال حاضر به‌صورت اعدام‌های روزمره، قطع دست متهمان و دستگیریهای گسترده روزانه برای حفظ اختناق حاکم ادامه دارد. در دوران روحانی دست‌کم ۳۲۰۰اعدام صورت گرفته است. به‌علاوه، بیش از پنج هزار نفر را برای اعدام در زندانها نگه‌ داشته‌اند.
نقض حقوق‌بشر و سرکوب معترضان و آزادیخواهان در ایران، تکیه‌گاه جنگ‌افروزی و تروریسم رژیم در خاورمیانه است. اگر این رژیم با برخورداری از مماشات دولتهای غرب در نقض حقوق‌بشر دست باز نمی‌یافت، قادر نمی‌شد جنایاتش را به دیگر کشورهای منطقه بسط بدهد و هرگز قادر نبود سوریه را این‌چنین به گرداب خون فرو ببرد.
از این‌رو، کمپانی‌ها و دولتهای غرب و مشخصاً نروژ را از ادامه معامله با استبداد مذهبی حاکم بر ایران برحذر می‌داریم.
امیدوارم هموطنان مقیم نروژ و دوستداران آزادی ایران در این کشور، با کارزار هرچه گسترد‌ه‌تر توجه دولت و کمپانی‌های نروژ را به‌ این واقعیت جلب کنند که هر معامله‌یی با رژیم ایران؛
کمک‌رسانی به‌ سپاه پاسداران است و آن را در سرکوب مردم ایران و جنگ‌افروزی در خاورمیانه در تقویت می‌کند.
آخوندهای حاکم در حال جنگ با مردم ایران و مردم منطقه‌اند. از دولتهای غرب می‌خواهیم با معاملات خود، رژیم را در این جنگ یاری نکنند و هرگونه معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام مشروط سازند.
بار دیگر از کوشش‌های شما هموطنان عزیز تقدیر می‌کنم
کارزار شما که صدای مردم سرکوب‌شده ایران را به‌گوش جهان می‌رسانید امروز به‌مراتب بیشتر از گذشته اثرگذار است و کمک مهمی به مقاومت برای سرنگونی رژیم و برقراری آزادی و دموکراسی در ایران است.
پیروز باشید.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/34caaf7c-dada-4bba-a557-a1510a5b9938"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات