728 x 90

انعکاس گسترده دیدار سناتور جان مک‌کین با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در آلبانی

سناتور مک‌کین - مریم رجوی
سناتور مک‌کین - مریم رجوی
تلویزیون فاکس نیوز- آمریکا 15آوریل 2017‌ : سناتور جان مک‌کین با مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران ملاقات کرد.

رژیم ایران، برنامه اتمیش و آنچه را که منتقدان حمایت دیرینهٴ این رژیم از تروریسم در خاورمیانه می‌دانند، در کانون یک گردهمایی عظیم در آلبانی قرار داشت که یک نقطه عطف برای گروه اپوزیسیون اصلی ایران را نشان می‌دهد. چرا که سناتور آریزونا جان مک‌کین در این گردهمایی سخنرانی کرد و آنها را ستود.

سناتور مک‌کین نخست با رهبر این گروه، شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی ملاقات کرد. سناتور ضمن تأیید اهداف آنها، بار دیگر رژیم تهران را به‌خاطر حمایت از تروریسم در خاورمیانه و به‌عنوان مثال قرار گرفتن این رژیم در کنار رژیم بشار اسد شماتت کرد.

سناتور مک کین: من از شما تشکر می‌کنم، به‌خاطر این‌که یک الگو هستید، الگویی برای تمام جهان که نشان می‌دهد هر آن کس که خواهان مبارزه و فداکاری برای آزادی است آن‌را به‌دست خواهد آورد و شما نمونه‌یی برای همهٴ کسانی هستید که در جهان برای این هدف مبارزه می‌کنند.

مریم رجوی: ما بیش از هر زمان دیگری به تحقق هدفمان نزدیک هستیم.

تلویویزن تاپ چنل- آلبانی ۱۶آوریل ۲۰۱۷: دیدار سناتور جان مک‌کین با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران درباره آخرین تحولات و نقش رژیم ایران در خاورمیانه

”ایران یک روز آزاد خواهد شد ”این جمله‌ای بود که سناتور مک‌کین گفت. وی با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی ملاقات کرد. مریم رجوی گفت فاشیسم دینی حاکم بر ایران منبع اصلی تروریسم است.

سناتور آمریکایی جان مک‌کین در حین بازدیدش از تیرانا با اعضای اپوزیسیون ایران در آلبانی ملاقات کرد.

کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری آمریکا گفت ”ایران یک روز آزاد خواهد شد ”او اضافه کرد که ”ما یک روز در میدان آزادی با هم جمع خواهیم شد“. مک‌کین که همچنین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا است به اعضای مجاهدین بابت انتقال موفقیت‌آمیز به آلبانی از عراق، جایی که هدف حملات توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران بودند، تبریک گفت.

او گفت: ”هیچ شکی وجود ندارد همه کسانی که در این‌جا جمع شده‌اند بیش از حد درد و رنج کشیده‌اند. آنها نه تنها خودشان سختیهایی را تحمل کرده‌اند، بلکه عزیزان خود را به‌دست استبداد ایرانی از دست داده‌اند“.

بعداز این جلسه مک‌کین یک ملاقات ویژه با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی داشت. رجوی آخرین تحولات در ایران و نقش رژیم ایران در خاورمیانه را مورد بحث قرار داد. او اشاره کرد که فاشیسم مذهبی که در جمهوری اسلامی حکومت می‌کند منبع اصلی جنگ، تروریسم و درگیری در منطقه است. مک‌کین اشاره کرده که رژیم بشار اسد در سوریه و داعش با هم مرتبط هستند و تأکید کرد که اسد باید از قدرت کنار گذاشته شود. گروه مخالف مجاهدین خلق طی سالیان افشاگریهایی حول برنامه اتمی و فعالیتهای تروریستی که می‌گویندرژیم ایران انجام داده است، به‌عمل آورده‌اند. یک صد و چهل نفر از اعضای آنها در مدتی که در اشرف و لیبرتی در عراق بودند کشته شده‌اند.

واشینگتن اگزمینر۱۵آوریل ۲۰۱۷: سناتور جان مک‌کین... (در تیرانا) برای اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، در مورد مخالفت خود با رژیم حاکم بر ایران سخنرانی کرد.

مک‌کین گفت: «روزی ایران آزاد خواهد شد و ما در آن میدان جمع می‌شویم».

مک‌کین در این گردهمایی که با حضور مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب این جنبش برگزار شد، گفت: «تردیدی نیست که همهٴ کسانی که در این سالن هستند رنج کشیده‌اند و عزیزانشان را به‌دلیل حاکمیت استبدادی و تروریسم (رژیم) ایران از دست داده‌اند».

ای.یو.ریپورتر - 15آوریل2017: سناتور جان مک‌کین رئیس کمیتهٴ قوای مسلح سنای آمریکا، در تیرانا با مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران ملاقات کرد؛ آنها تازه‌ترین تحولات در ایران، دخالت‌های بدخواهانهٴ رژیم آخوندی در منطقهٴ خاورمیانه و چشم‌اندازها برای آینده را مورد بحث قرار دادند.

سناتور مک کین، انتقال موفقیت‌آمیز (مجاهدین) به آلبانی را تبریک گفت و پشتکار و ایستادگی اعضای این مقاومت و قیمت عظیمی را که در این رابطه داده‌اند، مورد ستایش قرار داد.

در خلال ملاقات، خانم رجوی از سناتور مک‌کین به‌خاطر تلاش‌های وقفه‌ناپذیر او در حمایت از انتقال امن اعضای مجاهدین به خارج از عراق تشکر کرد و اظهار داشت: «امروز در مورد نقش مخرب رژیم آخوندی در منطقه، اجماع وجود دارد و تردیدی نیست که فاشیسم دینی حاکم بر ایران، منشأء اصلی جنگ و تروریسم و بحران در خاورمیانه است».

مریم رجوی تأکید کرد تغییر رژیم ایران نه تنها لازمه پایان دادن به نقض آشکار حقوق‌بشر در ایران، بلکه یک ضرورت برای ریشه‌کنی جنگ و بحران و استقرار صلح و آرامش در این منطقه است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5e602d29-3e75-4a29-9ff8-8569591cfede"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات