728 x 90

پیام مریم رجوی به ‌مناسبت ۸مارس روز جهانی زن

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران

رژیم آخوندی نخستین دشمن زنان و اولین مانع کسب آزادی و برابری است

هشت مارس روز جهانی زن را با درود به خواهران عزیزم در ایران و سراسر جهان و با تقدیر از زنانی گرامی می‌داریم که تاریخ نبرد زنان برای برابری و رهایی را با رنج‌ها و خونهای خود نوشته‌اند.
به زنان مجاهد و مبارز درود می‌فرستم که با عبور از شکنجه‌گاهها و میدانهای اعدام، و با حضور فعالانه در صحنه‌های قیام و حرکت‌های اعتراضی ارتجاع مذهبی را به زانو درآورده‌اند.
و درود به زنانی که با فداکاری و مسئولیت‌پذیری راهی نو گشوده‌اند.
تاریخ از پیشتازی چنین زنانی به‌خود می‌بالد و‌ آینده از وجود آنان تابان و شکوفا می‌شود.
این افتخار زن ایرانی است که در برابر چهل سال حاکمیت ننگ‌آلود استبداد مذهبی، از همان روز اول تا امروز به‌ اعتراض و مبارزه دست‌زده و یک مقاومت پرشکوه آفریده است.
و درست به‌دلیل همین رزم و ایستادگی، نه فقط ۸مارس بلکه هر روز، برای زن ایرانی روز زن است.
روز هشت مارس نه فقط روز خشم و اعتراض علیه نابرابری و تبعیض جنسیتی بلکه روز تقدیر از زنان بپا خاسته علیه ستم است که در مبارزه برای کسب آزادی و برابری غیرممکنها را ممکن کرده‌اند.
امروز زنان در صفوف قیامها و اعتراضهای دانشجویان، معلمان و فرهنگیان، کارگران، کشاورزان و بازنشستگان حاضرند و نبردشان تا سرنگونی این رژیم ادامه خواهد یافت.
این زنان هستند که در لحظات ترس و سکوت، رو در روی مزدوران رژیم، فریاد مرگ بر خامنه‌ای سر می‌دهند، همراه با کارگران کفن پوش، صفوف تظاهرات را به‌پیش می‌برند، صدای معلمان و بازنشستگان می‌شوند. و جوانان را به ایستادگی در مقابل مزدوران رژیم برمی‌انگیزند.
در زندانها با شجاعت بسیار در کنار دیگر خواهرانشان ایستادگی می‌کنند. و در صفوف رزمندگان آزادی، کانون‌های شورشی را برپا کرده‌اند.
این رزم و مقاومت پاسخ به‌رژیم زن‌ستیزی است که حاکمیت‌اش را بر اساس تبعیض و ستم علیه زنان بنا کرده و با سرکوب و تحقیر زنان هویت یافته است.
خامنه‌ای و رژیم‌اش در مقابل مبارزه زنان و اعتراضهای فزاینده مردم ایران راه‌حلی ندارد جز این‌که چنگ و دندان خون‌آشام خود را نشان بدهد. او می‌خواهد یکی از رسواترین عوامل قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷را به‌ریاست دستگاه قضایی خود منصوب کند. سی هزار زندانی که بسیاری از آنان را زنان تشکیل دادند.
اما آوردن این جلاد منفور هم نمی‌تواند روحیه باختگی و ضعف تمامیت رژیم را در مقابل جنبش مردم ایران چاره کند.
ظرف یک سال گذشته باز هم هزاران زن در سراسر ایران به بهانه بدحجابی دستگیر شدند و مورد آزار و اهانت قرار گرفتند.
از طرف دیگر جمعیت زنان بیکار با رشد حیرت‌انگیزی در حال افزایش است. نرخ بیکاری زنان جوان تحصیل کرده به ۷۸درصد می‌رسد. نرخ بیکاری در میان زنان جوان زیر ۳۰سال ۸۶درصد است. این محصول سیاست زن‌ستیزانه رژیمی است که ولی‌فقیه آن با وقاحت مدعی است که «...اشتغال از مسائل اصلی مربوط به زنان نیست.»
تراژدی ازدواج دختران زیر ۱۸سال شرایط غیرقابل توصیفی برای آنها ایجاد کرده است، شمار زنان و دختران معتاد سال به‌سال بالا می‌رود، ۵۰درصد از زندانیان زن ۲۰تا ۳۴ساله در رابطه با مواد مخدر زندانی هستند. در پایتخت دست کم سه هزار زن کارتن خواب هستند و کثرت زنان قربانی فحشا و تیره‌روزی فاجعه‌بار است.
رژیم آخوندی نخستین دشمن زنان و اولین مانع کسب آزادی و برابری است. پس هر مبارزه و جنبشی برای آزادی و برابری در قدم اول از سرنگونی رژیم استبداد مذهبی می‌گذرد.
پس اولین رویکرد برای به‌دست آوردن برابری، حضور مؤثر در مبارزه برای آزادی مردم و کشور مان است. نیروی اصلی شکست دیکتاتوری مذهبی حاکم، زنان ایران‌اند که بیشترین ستم را متحمل شده‌ و بیشترین انگیزه را برای واژگون کردن آن دارند.
دومین رویکرد برای موفقیت مبارزه زنان، همبستگی و کار جمعی است این کلید پیشروی است که خلاقیتها را شکوفا می‌کند، توانایی‌ها را در هم ضرب می‌کند و ترس‌ها و کمبودها را به‌ حاشیه می‌راند. بنابراین در مقابل سد‌ها و مانع‌ها هر بار باید بگوییم دوباره آغاز می‌کنیم و دست یکدیگر را بگیریم. هر کس تنها در همبستگی با سایر خواهرانش می‌تواند استعدادهایش را به بهترین وجه شکوفا کند. وقتی که تلاش فردی را به یک تلاش جمعی ارتقا بدهیم مقابله با موانع آسان می‌شود. پس هر یک از ما آن‌قدر می‌تواند به جلو حرکت کند و مؤثر باشد که دستان سایر خواهرانش را رها نکند. این صف را طولانی‌تر کند.
این مناسبات و روابطی است که به‌خصوص در این دوران زنان مجاهد آنرا به سطح نوینی ارتقا داده‌اند.
اما سومین رویکرد تغییر باورها و شورش علیه عادتها و اجبارات تحمیلی است.
باید برای آنچه باید باشد، مبارزه کنیم و نه آنچه امکان‌پذیر است. و در این راستا تغییر ذهنیتها و دگرگونی باورهای خود زنان یک گام جدی و بسیار ضروری است.
برخاستن، ارزش‌های نو را جستجو کردن و کشف توانایی‌های خود و دیگران در یک کار و مبارزه جمعی نقشه‌مسیر مبارزه برای آزادی و برابری است.
در مبارزه با تبعیض جنسی و در اثبات مسئولیت‌پذیری و شایستگی زن ایرانی زنان مجاهد و زنان در مقاومت ایران با عبور از سختی‌های بسیار راهی بس طولانی را با موفقیت طی کرده‌اند. آنها آموخته‌اند‌ و اثبات کرده‌اند که جمع زنان در پیوند با هم توانایی فوق‌العاده‌ای دارند.
زنان در مقاومت ایران در این مسیر هم راهی نو گشوده‌اند. آنها پیشروی و موفقیت خود را در گروی پیشرفت جمعی می‌بینند و تلاش آنها پلکانی برای پیشرفت و ارتقا سایر خواهرانشان است.
آنها ارزش‌هایی مثل گذشتن از خود به‌خاطر نجات مردم اسیرشان و همچنین مقدم شمردن پیشرفت‌های جمعی خواهرانشان بر پیشرفت‌های فردی را پرچمداری می‌کنند.
از یاد نمی‌بریم در گیر و دار قتل‌عام اشرف، در زیر گلوله‌های دشمن ژیلا طلوع خود سپر جان خواهرش زهره کرد.
از یاد نمی‌بریم زنان و مجاهد و مبارزی که هم‌اکنون با ایستادگی و با روحیه جمعی در زندانهای رژیم آخوندی ایستادگی و مقاومت می‌کنند
و از یاد نمی‌بریم که زنان مجاهد در مقابل هجوم مزدوران سراپا مسلح دشمن، دستانشان را در هم گره کردند و مانع دستگیری یا آسیب‌دیدن سایر برادران و خواهرانشان شدند.

آنها در جریان یک مبارزه سترگ نشان داده‌اند که راه رهایی و آزادی مرد ایرانی نیز از برابری و پیشتازی زنان می‌گذرد.
زنان برای این به‌دنیا نیامده‌اند که به‌زور و ستم و بهره‌کشی تن بدهند. بلکه می‌توانند و باید جهان را در جهت آرمان برابری تغییر دهند.

دختران و خواهرانم در سراسر ایران
اکنون زمان آن است که خود را سازمان دهید. بیایید از رنج‌هایتان، از اشکهایتان و داغ‌ها و حسرت‌هایتان ‌نیروی رزم و پیشروی بسازید. در کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت یعنی در دستان شما سرنوشت آینده شکل می‌گیرد.
هر روز و هر روز در فکر دستگیر شدگان قیام و زندانیان سیاسی باشید. و آنها را یاری کنید
در مقابل عملیات کنترل بدحجابی مقاومت کنید؛ در مقابل گشتهای وحشی ارشاد مردم را به اعتراض برانگیزید. از کودکان دستفروش و به‌خصوص از زنان دستفروش حمایت کنید. در برابر تعرض مأموران رژیم به‌ آنها حرکت‌های اعتراضی را سازمان دهید و هر جا شعله‌های مقاومت و اعتراضی برافروخته می‌شود در آن فعالانه شرکت کنید.
با آخوندها که به‌طور برنامه‌ریزی شده بی‌اعتمادی، ناامیدی، کینه و تفرقه را در جامعه ترویج می‌کنند، مقابله کنید. آنها می‌خواهند به‌ مردم ایران این را القاء کنند که نمی‌شود کاری کرد، فایده‌یی ندارد، اوضاع از این‌که هست بدتر می‌شود و باید به‌همین وضعیت ساخت و تسلیم شد. بر شما خواهران آگاه و دلیرم در سراسر ایران است که این سیاست شوم را به شکست بکشانید. بر شماست که بر فرهنگ سوختن و ساختن شورش کنید و بر شماست همبستگی و همدردی و دوستی و اعتماد را در میان مردم‌مان شکوفا کنید.
مقاومت ایران که دستیابی به‌ برابری زن و مرد، بخش تعیین‌کننده‌یی از مبارزه‌اش را تشکیل می‌دهد، مؤکداً خواهان آن است که در ایران آزاد فردا همه عوامل فرودستی زنان، و همه موانع انتخاب‌گری زنان حذف شود.
زنان از هر قومیت، مذهب و طبقه اجتماعی، در هر سنی که هستند و در هر کجا سکونت دارند باید از حقوق برابر با مردان در همه زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی برخوردار باشند.
زنان در انتخاب محل سکونت، نوع شغل و تحصیل آزادند و از حق انتخاب آزادانه همسر، حق مسافرت آزادانه، حق خروج از کشور، حق طلاق، حق حضانت فرزند برخوردارند.
اعتقاد به دین و مذهب و عقیده معینی نباید موجب تحقیر هیچ زنی یا منع آنها از دسترسی به فرصت‌های شغلی، امکانات آموزشی یا دادخواهی شود.
زنان باید به‌طور برابر با مردان از حمایت قانون برخوردار باشند.
زنان باید از حق برابر با مردان در دادخواهی برخوردار باشند زنان در انتخاب پوشش خود آزادند. قانون حجاب اجباری باید لغو شود و لغو می‌شود.
به‌طور خاص زنان باید حق مشارکت برابر در رهبری سیاسی جامعه را داشته باشند.
زنان باید دارای حقوق مساوی با مردان در برخورداری از سهم‌الارث همچنین در انعقاد قراردادها و اداره اموال باشند.
در بازارکار، زنان باید از فرصتهای برابر با مردان برخوردار باشند و در ازاء کار مساوی، از دستمزد و مزایای مساوی با مردان برخوردار باشند.
چند همسری ممنوع است و ازدواج قبل از رسیدن به سن قانونی مجاز نیست
و زنان باید به‌طور برابر حق برخورداری و حفظ همه حقوق‌بشر و آزادیهای اساسی را داشته باشند.
این چشم‌انداز را عزم راسخ مردم و مقاومت ایران و زنان بپا خاسته به‌واقعیت خواهد رساند. پشتوانه این چشم‌انداز تاریخ درخشان مبارزه زن ایرانی است.
جامعه ایران از یاد نخواهد برد که زنانی چون فاطمه امینی یا مرضیه اسکویی، چگونه با عزم و فداکاری خود برای انقلاب ضدسلطنتی راه باز کردند.
به اشرف رجوی بنگرید که مشعل فداکاری‌اش در نبرد با دو دیکتاتوری هم‌چنان چراغ راه زنان ایران است. به‌ ده‌ها هزار زن ایرانی که در نبرد با خمینی و خامنه‌ای شکنجه یا شهید شدند نگاه کنید. آنها افتخار تمام جهان‌اند.
به‌طاهره طلوع بنگرید با دشنه‌یی در قلب‌اش بر فراز چهار زبر. او پرچم همیشه سرفراز نبرد زنان است.
و نگاه کنید به ندا آقاسلطان دختر قیامهای ایران و شیرین علم‌هولی شکوفه مقاومت مردم کردستان ایران و صبا که گفت تا آخر ایستاده‌ایم و زهره و گیتی که پایداری‌شان آنهم با دست‌های خالی اشرف را به‌اوج رساند.
این تاریخ پرتلألو، این تاریخ پراز فدا و دلاوری امروز چه سخنی دارد؟
حرف‌اش این است که با دست‌های کوچک دختران دانش‌آموز، با اراده‌های زنان تحت ستم و سرکوب ایران و با عزم‌های زنان بپا خاسته و پیشتاز صفحه این دوران تاریک در حال ورق خوردن است.
بی‌شک آینده‌یی تابناک و شکوفا در انتظار زنان و تمام مردم ایران است.
پیروز باشید

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fdf82707-a501-4fcb-9eab-6db030061b0d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات