728 x 90

پیام خانم مریم رجوی به اجلاس در پارلمان انگلستان: قاطعیت در مقابل این رژیم یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران

پیام به اجلاس در پارلمان انگلستان

دوستان عزیز و اعضای محترم پارلمان!
در آستانه عید نوروز و آغاز سال نو ایرانی به همه شما درود می‌فرستم و آرزو می‌کنم که سال نو و فرا رسیدن بهار، نویدبخش بهار آزادی و دمکراسی برای مردم ایران باشد.
مایلم از این فرصت استفاده کرده و به زنان شجاع اوکراین و مقاومت آنها درود بفرستم.

دوستان عزیز!
جهان در شرایطی بحرانی است و همزمان رژیم آخوندی گرفتار بحران بقاست و هیچ راه‌حلی ندارد. استبداد حاکم بر ایران اکنون در ضعیف‌ترین نقطه دوران حاکمیت خود در ۴۳سال گذشته قرار دارد. نارضایتی در جامعه به‌خاطر فقر و فساد و سرکوب گسترده بیداد می‌کند. تنها از سال۱۳۹۷، هشت قیام بزرگ سراسری ایران را تکان داده است. در جریان قیام آبان ۱۳۹۸، رژیم حداقل ۱۵۰۰تن را به‌طور وحشیانه‌یی به‌قتل رساند.
با انتصاب رئیسی، جلاد قتل‌عام ۶۷، به‌عنوان رئیس‌جمهور، خامنه‌ای تلاش کرد هم قیامهای فزاینده مردم ایران را وحشیانه سرکوب کند و هم راه برای دستیابی به بمب اتمی را هموارتر کند.
تنها در دوران ریاست‌جمهوری وی به‌عنوان رکورددار اعدام، حداقل ۲۹۵نفر از جمله ۱۱زن تاکنون، اعدام شده‌اند. اما، به‌رغم این سرکوب وحشتناک و به‌رغم محدودیت‌های برآمده از همه‌گیری کرونا، اقشار مختلف جامعه، اعتراضات خود را ادامه داده‌اند.

 

نقش کانون‌های شورشی در ایران

قیام‌های مردمی و فعالیت‌های مقاومت سازمان‌یافته و کانون‌های شورشی، سرنگونی این رژیم را بیش از هر زمان دیگر در چشم‌انداز قرار داده است به‌طوری که مقامات رژیم و از جمله خامنه‌ای نسبت به این چشم‌انداز و نقش مجاهدین خلق هشدار می‌دهند.
اخیراً دهها شبکه تلویزیونی و رادیویی رژیم توسط کانون‌های شورشی مختل شد. پخش برنامه‌ها از شبکه سراسری تلویزیون رژیم قطع شد و به‌جای آن شعارهایی در حمایت از مقاومت پخش شد. در مراکز مختلف عمومی در بسیاری از شهرها، در خیابانهای شلوغ و مراکز خرید، شعارهایی در حمایت از مقاومت ایران و فراخوان برای سرنگونی رژیم پخش می‌شود.
پیش‌تر، کانون‌های شورشی، مجسمه قاسم سلیمانی سرکرده سابق تروریست‌های رژیم را که ۶ متر ارتفاع داشت، در میدان اصلی شهرکرد به آتش کشیدند.
این فعالیت‌ها، خشم مردم ایران را از سیاست‌های رژیم نشان می‌دهد فعالیت‌های کانون‌های شورشی هم‌چنین روحیه مردمی مقاومت را افزایش داده و رژیم را سردرگم کرده است.

 

سیاست قاطع جامعه بین‌المللی

در چنین شرایطی، جامعه بین‌المللی به‌جای امتیاز‌دادن به این رژیم به‌امید وادار کردن آن به‌توقف برنامه تسلیحات اتمی‌اش، باید یک سیاست قاطع را در دستورکار خود قرار دهد. همان‌طور که برجام ۲۰۱۵برنامه اتمی رژیم را متوقف نکرد، مذاکرات اخیر نیز این کار را نخواهد کرد. رژیم از مذاکره استفاده می‌کند تا در خلال آن تمدید قوا کند. آنها هم درپی لغو تحریم‌ها هستند هم به‌دنبال به‌دست آوردن بمب اتمی. زیرا آن را تنها تضمین استراتژیک بقای خود می‌دانند.

قاطعیت در مقابل این رژیم یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، عدم قاطعیت، این پیام را به رژیم می‌دهد که هرگز در قبال اعمال جنایتکارانه مورد حسابرسی قرار نخواهد گرفت و بهتر است به سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده خود ادامه دهد. بنابراین:
اولاً، سپاه پاسداران که بازوی اصلی تروریسم و سرکوب و چپاول این رژیم است، باید توسط بریتانیا لیست‌گذاری شود.
ثانیاً قتل‌عام سال۱۳۶۷ که یکی از بزرگ‌ترین جنایات نیمه دوم قرن بیستم به‌شمار می‌رود و به‌کشتار حداقل ۳۰هزار زندانی سیاسی انجامید، باید به‌عنوان جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی محکوم و ثبت شود. عاملان این جنایت هولناک، از جمله رئیسی باید در دادگاههای بین‌المللی محاکمه شوند.
ثالثاً، مبارزه مردم ایران برای سرنگونی این رژیم فاسد و جنایتکار باید به‌رسمیت شناخته شود.

 

حمایت از مردم ایران

با قدرشناسی بسیار از نمایندگان منتخب مردم بریتانیا، می‌خواهم یادآوری کنم که شما در کارزار مبارزه علیه دیکتاتوری مذهبی در ایران جایگاه ویژه‌یی دارید. یاد سر دیوید ایمس فقید به‌خیر، که حمایت قاطعش از مقاومت سازمان‌یافته مردم ایران، همواره در خاطر مردم ایران باقی خواهد ماند.
از همه شما، منتخبان مردم انگلستان و حامیان مقاومت ایران می‌خواهم به دولت بریتانیا برای رهبری یک ابتکار در حمایت از مردم ایران و مقاومت آنها برای سرنگونی این رژیم فراخوان بدهید.

پیام خانم مریم رجوی به پارلمان انگلستان در آستانه سال نو ایرانی

 

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0240da50-a30a-4ecb-a94e-eafc092ccde4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات