728 x 90

هیئت پارلمان اروپا با رهبر مجاهدین در تیرانا ملاقات می‌کنند

دیدار هیئت پارلمان اروپا با مریم رجوی
دیدار هیئت پارلمان اروپا با مریم رجوی

مریم رجوی با یک هیأت بلندپایه از پارلمان اروپا در تیرانا ملاقات کردند و در رابطه با وضعیت اعضا سازمان مجاهدین خلق در آلبانی و همچنین آخرین تحولات ایران صحبت کردند.

هیئت پارلمان اروپا شامل تونه کلام،‌ عضو کمیته روابط خارجی و نایب رئیس گروه دوستی ایران آزاد پارلمان اروپا،‌ یارومیر اشتتینا، نایب رئیس زیرکمیته امنیت و دفاع پارلمان اروپا و عضو کمیته روابط خارجی و استرون استیونسون،‌ هماهنگ‌کننده کمپین برای تغییر رژیم ایران و نماینده سابق پارلمان اروپا و رئیس هیأت رابطه با عراق پارلمان اروپا (۲۰۰۹تا ۲۰۱۴) بودند.
هیئت پارلمان اروپا با اشاره به بیانیه مشترک ۱۵۰عضو پارلمان اروپا که در آن نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران در داخل و توطئه‌های تروریستی آن در اروپا را محکوم کرده حمایت خود را از سازمان مجاهدین خلق اعلام کردند.
امضا کنندگان این بیانیه از شش گروه سیاسی اصلی در پارلمان اروپا که ۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کنند می‌باشد که شامل ۴وایس پرزیدنت پارلمان اروپا و ۱۴رئیس کمیته و هیأت را شامل می‌شود.
امضا کنندگان این بیانیه نگرانی خودشان را از بدتر شدن وضعیت حقوق‌بشر در ایران و سرکوب زنان ابراز کرده‌اند. اعضا کمیته یادآوری کرده‌اند که ایران «در دوران ریاست‌جمهوری حسن روحانی به‌اصطلاح «مدره» بالاترین تعداد اعدام به نسبت جمعیت در دنیا را داشته است.»
مریم رجوی از نمایندگان پارلمان اروپا به‌خاطر مواضع قاطع شان در قبال رژیم ایران و حمایت‌شان از مقاومت ایران قدردانی کرد.
مریم رجوی ضرورت اعمال تحریم‌های همه‌جانبه علیه سیستم بانکی و نفتی ایران را تأکید کرده و خواستار اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن از سوریه، عراق و سایر کشورهای منطقه شد. وی همچنین خواستار اقدامات فوری برای حسابرسی از رژیم به‌خاطر اعدام‌های سیاسی گسترده و به‌خصوص قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال ۱۹۸۸شد و خواستار این شد که یک کمیسیون تحقیق برای رسیدگی حول این جنایت بزرگ علیه بشریت با هدف این‌که مرتکبین این جنایت به عدالت سپرده شوند شد.

برگرفته از سایت مریم رجوی

http://www.gsh.al/۲۰۱۸/۱۱/۲۵/nje-delegacion-parlamentit-europian-takohet-maryam-rajavi-n-ne-shqiperi/

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/39137de2-3d7d-4572-9545-f124546d7f4e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات