728 x 90

مریم رجوی: سازمان ملل باید سریعاً هیأت‌های تحقیق در مورد شهیدان و دستگیر شدگان قیام را به ایران بفرستد

پیام مریم رجوی به‌مناسبت روز جهانی حقوق بشر
پیام مریم رجوی به‌مناسبت روز جهانی حقوق بشر

هموطنان عزیز
در سالروز تصویب اعلامیه جهانی حقوق‌بشر، اعلامیه‌یی که بالاترین آمال بشر را «ظهور دنیایی» اعلام کرده است که «در آن افراد بشر در بیان و عقیده، آزاد و از ترس و فقر فارغ باشند»، می‌خواهم فریاد به ‌آسمان‌رفته خون‌ بیش از هزار شهید قیام ایران را تکرار کنم که جهان نمی‌تواند نسبت به‌ جنایت‌های وحشیانه آخوندهای حاکم بر ایران نظاره‌گر و بی‌عمل باشد.
قیام مردم ایران که از ۲۴آبان‌ماه، هم‌زمان در صدها شهر کوچک بزرگ در سراسر کشور آغاز شد، قیامی برای ‌آزادی و دموکراسی است.
قیامی است برای پایان دادن به ‌استبداد دینی و فقر و فلاکت و ویرانی شگفتی که در تمام زندگی اقتصادی و اجتماعی ایران حاکم کرده است.
قیامی علیه سیاست گران‌سازی کالاها که بسیاری از مردم را به ‌فقر کشانده است. قیامی است برای پایان دادن به‌ جنگ و جنایت و تروریسم آخوندها در خاورمیانه و تمام جهان. قیامی است برای دستیابی به‌ پیشرفت و رفاه و عدالت.
در شرایطی که آخوندها حق حیات مردم ایران را وسیعاً مورد تعرض قرار داده و تاکنون ۱۲۰هزار نفر از مخالفان سیاسی را اعدام کرده‌اند، در اوضاعی که رژیم ولایت فقیه حق مردم ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود و جامعه و کشورشان را از آنها سلب کرده است و انتخابات آزاد یک افسانه است،
در شرایطی که رژیم ولایت فقیه حق برخورداری از حاکمیت قانون را از مردم ایران سلب و آن را با یک خودکامگی محض جایگزین کرده است.
در حالی که استبداد مذهبی، «حق آزادی فکر، وجدان و مذهب» را از مردم ایران گرفته است،
در شرایطی که رژیم حق مردم ایران برای دسترسی آزادانه به‌ اطلاعات و افکار و نشر آزادانه آن را از بین برده است. و نشریات و سایت‌های اینترنتی غیروابسته به حکومت مجاز به ‌فعالیت نیستند، هیچ کتابی بدون سانسور قابل انتشار نیست، و مکالمات تلفنی و ارتباطات ایمیلی مردم تحت شنود قرار دارد و فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی تحت کنترل امنیتی کامل قرار دارد.
در حالی که حق ملیت‌های ایران برای داشتن حقوق برابر، برخورداری از رفاه و درمان و آموزش و خدمات و استفاده از زبان مادری نادیده گرفته شده است
در شرایطی که مردم ایران از حق تشکیل سندیکاها و اتحادیه‌های مستقل کارگری و کارمندی و تشکل‌های مستقل دانشجویی محروم‌اند.
و در حالی که زنان به ‌شدت سرکوب می‌شوند و از حق برابری در همه عرصه‌های سیاسی،‌ اقتصادی، خانوادگی، آموزشی و قضایی محروم‌اند.
بله در چنین شرایطی مردم ما به ‌همان کاری رو آورده‌اند که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق‌بشر ذکر شده است. یعنی «به‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار» برخاسته‌اند.
این قیام مردمی اثبات کرد که مردم ایران آمادگی و اشتیاق آن را دارند که بساط حکومت ولایت فقیه را برچینند.
هم‌چنین نشان داد که مجاهدین و کانون‌های شورشی سازمان‌یافته توسط جنبش، از چه درجه تأثیری در برانگیختن و هدایت قیام‌ها دارند.
و سرانجام نشان داد که آخوندها در موقعیت سرنگونی‌اند و راه‌حلی برای خروج از این بحران ندارند. چنان‌که رهبر مقاومت مسعود رجوی گفته است:‌ «این قیام‌ تداوم دارد، گسترش و عمق پیدا می‌کند. با مقاومت سازمان‌یافته، پیوند دارد. رژیم در برابر آن هیچ برون‌رفتی ندارد».
به‌خصوص که اکنون نه‌تنها در شهرهای سراسر ایران، بلکه جوانان خاورمیانه از بیروت تا بغداد علیه این رژیم به‌پا خاسته‌اند.

رژیم آخوندی که سراپا در وحشت فرو رفته است،‌ پاسخ اعتراضهای مردم را با کشتار بیش از هزار نفر از قیام‌کنندگان که دهها نفر آنان نوجوان کمتر از هیجده سال و حتی دختر بچه‌های سیزده ـ چهارده ساله‌اند و دست کم ۱۲هزار دستگیری داده است.
گستردگی جنایتها و روش‌های بسیار وحشیانه آخوندها هولناک است. شلیک از فاصله نزدیک به‌سر و قلب معترضان در برابر چشم مردم، استفاده از تک‌تیراندازان برای هدف قرار دادن مردمی که در خیابان‌ها جمع شده‌اند، تبدیل مدارس و مساجد به ‌زندان دستگیر شدگان، شکنجه شدید زندانیان، انجام یک کشتار گسترده در بندر جنوبی ماهشهر به‌طوری که مردم بی‌سلاحی را که به‌ نیزارها گریخته بودند پاسداران با تیربار به‌رگبار بستند و برقراری یک اختناق کامل با قطع اینترنت تا فریاد شکنجه‌شدگان به‌گوش مردم دنیا نرسد.
شمار واقعی شهیدان قیام از هزار نفر بسیار بیشتر است. اسامی بیش از ۴۰۰تن از آنان تاکنون توسط مقاومت ایران منتشر شده است. رژیم اجساد را تحویل خانواده‌ها نمی‌دهد، از برگزاری مراسم بزرگداشت جلوگیری می‌کند.
کشتار آبان۹۸ یکی از هولناک‌ترین جنایت‌های قرن بیست و یکم است.
با این‌ همه متأسفانه دولتهای اروپا تاکنون پاسخ مناسبی به این همه کشتار و دستگیری نداده‌اند. این سکوت و بی‌عملی از سوی رژیم ایران چراغ سبزی برای ادامه و تشدید جنایت تلقی می‌شود.
- دولتها و مجامع بین‌المللی باید هر گونه ملاحظه و مراعات در مورد این رژیم را کنار گذاشته و خواهان توقف فوری کشتار و دستگیریها شوند. اگر رژیم سرپیچی کرد باید بی‌گفتگو ماشه تحریم‌های شورای امنیت را بچکانند.
- رژیم با انواع ترفندها تلاش می‌کند شمار واقعی شهیدان را مخفی نگاه دارد. سازمان ملل باید سریعاً هیأت‌های تحقیق در مورد شهیدان و مجروحان و زندانیان را به ایران بفرستد. زندانیان در معرض شکنجه و اعدام قرار دارند و تشکیل هیات تحقیق یک امر ضروری و فوری است.
-شورای امنیت باید سردمداران رژیم را به‌خاطر این‌ همه سرکوب و خون‌ریزی، جنایتکاران علیه بشریت اعلام کند تا در برابر عدالت قرار بگیرند.
- همه جهان را فرامی‌خوانم که مقاومت و قیام مردم ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به‌رسمیت بشناسند.
یک ایران آزاد، دمکراتیک، نه تنها خواست مبرم مردم ایران بلکه لازمه صلح و امنیت در منطقه و جهان است.
سلام بر شهیدان
سلام بر شورشگران برای آزادی
سلام بر قیام‌ ایران برای سرنگونی

 

بر گرفته از سایت مریم رجوی 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/911a442b-f7a3-42c4-90ad-996e2f9ec8c9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات