728 x 90

مریم رجوی: زمان آنست که جامعه جهانی به‌ سه دهه مصونیت سران رژیم‌ آخوندی خاتمه بدهد

کنفرانس مطبوعاتی – پارلمان اروپا- استراسبورگ ۱ آبان۹۸
کنفرانس مطبوعاتی – پارلمان اروپا- استراسبورگ ۱ آبان۹۸

دوستان گرامی،
امروز به اینجا آمده‌ام تا لیست اسامی بیش از ۵۰۰۰تن از شهیدان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را به نمایندگان مردم اروپا ارائه کنم. این اسامی، بخشی از ۳۰هزار زندانی سیاسی است که در مدت کوتاهی با فتوای خمینی اعدام شدند.
این، بخشی از بهای سنگینی است که مردم ایران ۴۰سال است برای آزادی میهن‌شان بلاوقفه می‌پردازند.
این کتاب مزارها و گورهای جمعی قتل‌عام‌شدگان‌ در ۳۶شهرستان، اسامی اعضای ۳۵هیأت مرگ و نام ۱۱۰شهرستان محل وقوع قتل‌عام را ارائه می‌کند.
از کسانی که در این لیست،‌ سن‌شان در هنگام شهادت روشن است ۴۲نفر کمتر از ۱۸ساله بوده‌اند و بیشترین تعداد قتل‌عام‌شدگان شامل افرادی است که سن‌شان ۲۰تا ۳۰سال بوده است.
بنابراین، بخش قابل توجهی از آنها به هنگام دستگیری کمتر از ۱۸سال داشته‌اند.
هم‌چنین نام فرزندان همه ملیت‌های ایران بدون استثنا ـ بلوچ‌، عرب،‌کرد، ‌ترک،‌ ترکمن، بختیاری، لر و قشقایی، در این فهرست دیده می‌شود. ملیت‌های ایران، از جنایت‌های استبداد مذهبی، زخم‌های عمیقی بر تن دارند.
بخشی از اطلاعات گردآوری شده در این کتاب، حاصل جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان در سراسر ایران است.
این جنبش به‌خصوص در سه سال اخیر گسترش یافته است.
این کتاب نشان می‌دهد که سران این رژیم شامل خامنه‌ای ولی‌فقیه، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه. آوایی وزیر دادگستری، آخوند مقیسه‌ای رئیس شعبه ۲۸دادگاه انقلاب تهران و بسیاری از اعضای مجلس، مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت و دستگاه قضاییه، مستقیماً در این جنایت بزرگ علیه بشریت دست داشته یا از آن حمایت کرده‌اند.
این کتاب هم‌چنین ۲۰نمونه از اعتراف‌های صریح و رسمی مسئولان قتل‌عام را که هم‌اکنون در زمره مقامات رژیم‌اند جمع‌آوری کرده است.
چنان‌که در همین کتاب توضیح داده شده، یکی از زیانبارترین کار کردهای سیاست مماشات، مصونیت این ‌قاتلان از مجازات است. مصونیت‌دادن به سران رژیم، به آنها فرصت داد تا همان‌طور که کشتار زندانیان و دستگیر شدگان را طبق یک طرح منظم به‌ اجرا گذاشتند، کتمان این جنایت را هم با یک طرح کنترل شده دنبال کنند.
بالاترین مسئولان این جنایت و اعضای هیأت‌های مرگ در زمره گردانندگان ارشد فعلی حکومت‌اند.‌ همین مصونیت و چشم‌بستن است که رژیم را در عرصه صدور تروریسم و جنگ‌افروزی نیز جری‌تر کرده است.
زمان آنست که جامعه جهانی به ‌سه دهه مصونیت سران رژیم‌ آخوندی از پاسخگویی به‌ جنایت‌هایش خاتمه بدهد.
پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به‌خصوص قتل‌عام ۶۷ به‌ شورای امنیت ملل ‌متحد ارجاع شود.
خامنه‌ای و دیگر سران رژیم به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند. و زمان آنست که جهان حق مردم ایران را برای مقاومت و نبرد برای سرنگونی فاشیسم دینی به‌رسمیت بشناسد.
ما از پا نخواهیم نشست؛ تا روشن شدن تمام اطلاعات این جنایت بزرگ؛‌ تا معلوم شدن نشانی مزار خواهران و برادران‌مان، تا روزی که یک به‌یک جلادان حاکم پای میز محاکمه و عدالت کشیده شوند.
و تا روزی که نظام قتل‌عام توسط مردم ایران و کانون‌های شورشی و ارتش آزادیبخش ملی ایران سرنگون شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fb6e9f03-6c8e-4bb1-89d9-9d3dabc95892"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات