728 x 90

مریم رجوی از تظاهر کنندگان در ایران حمایت می‌کند

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران

روزنامه الحیات(لندن)- ۵تیر ۱۳۹۷
دیروز تهران شاهد تظاهراتی بود که هزاران تن از بازاریان در برابر مجلس رژیم ایران در اعتراض به کاهش بی‌سابقه قیمت ریال ایران در برابر دلار برگزار کردند.

مریم رجوی... «همه جوانان و بازاریها در تهران را به پیوستن به معترضان فراخواند». و گفت بحران ارزی و گرانی بی‌سابقه که اکثریت قریب به‌اتفاق مردم ایران را کمرشکن کرده، حاصل سیاستهای آخوندهای حاکم از ابتدا تاکنون است که سرمایه‌های مردم ایران را در سرکوب داخلی و و جنگ‌افروزی در سوریه و دیگر کشورهای منطقه به هدر داده است.

رجوی در حساب «توییتر» خود نوشت: «درود به خیزش بازاریان غیرتمند در اعتراض به گرانی و هدر‌دادن ثروتها و سرمایه‌های ملی مردم ایران توسط رژیم ایران برای جنگ‌افزوزی و صدور تروریسم و ارتجاع و پروژه‌های هسته‌یی».

از سوی دیگر یک هیأت آمریکایی شامل ۳۴وزیر، مسئول نظامی و نماینده سابق کنگره، حمایت خود را از شرکت در گردهمایی «مجاهدین خلق» در پاریس در پایان ماه جاری اعلام کردند...

بیانیه اضافه می‌کند «در حالی‌که بسیاری از ما برای سفر به فرانسه آماده می‌شویم، مراتب سپاسگزاری خود به سیاستمداری رئیس‌جمهور ماکرون در یافتن یک موضع هماهنگ راجع به ایران در بین کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده و به‌ویژه تأکیدات وی بر موضوعات حقوق‌بشری در ایران اعلام می‌کنیم».

این بیانیه هشدار داد که «عدم صداقت ایران با جهان شهرت یک ملت بزرگ را خراب کرده است. ما از سیاستی حمایت می‌کنیم و می‌گوییم تروریسم،جنگ فرقه‌یی، تهدیدات موشکهای بالستیکی، توسعه سلاحهای غیرمتعارف، دخالت در سایر کشورها و نقض فاحش حقوق‌بشر در داخل ایران "دیگر بس" است».

بیانیه از «مردم اسیر» در ایران صحبت می‌کند و می‌افزاید «شهروندان عادی که از ثروت و امتیازات محروم هستند خواستار دولتی هستند که به آنها احترام گذاشته و نیازهای آنها را برآورده کند. و تأکید کردند که ما در کنار ۸۰میلیون شهروند ایرانی که خواستار شرف و آزادی هستند ایستاده‌ایم».

برگرفته از سایت مریم رجوی

 

مطالب مرتبط

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/95d3de95-1624-4a5e-bebf-c15c5fac9bd5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات