728 x 90

مریم رجوی: آنچه پیروز و ماندنی است حق خدشه‌ناپذیر مردم ایران، برای آزادی و دمکراسی ‌است

مریم رجوی - پیام به تظاهرات هموطنان آزاده در سوئد
مریم رجوی - پیام به تظاهرات هموطنان آزاده در سوئد

هموطنان آزاده،‌ اشرف‌نشانها
دوستان و شخصیت‌های محترم!
گردهمایی و تظاهرات امروز شما در استکهلم، گواه روشنی از عزم خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی و سرنگونی رژیم ضدبشری آخوندهاست.
فریاد مردم ایران از تهران و شیراز و بهبهان و اصفهان و ماهشهر تا هر کجای جهان این است که حاکمیت مردم غصب‌کردنی نیست. و این حقی است که مردم ایران با بهایی خونین برای آن جنگیده‌ا‌ند و آن را به‌دست خواهند آورد.
دیکتاتورها چه شاه و چه شیخ، سلطنت خودشان را مادام‌العمر تصور می‌کنند. برای همین در خون‌ریزی و جنایت حد و مرزی ندارند.
اما به ‌گواهی تاریخ آنچه پیروز و ماندنی است حق خدشه‌ناپذیر مردم، برای آزادی و دمکراسی ‌است.
انقلاب ضدسلطنتی با همدلی و جان‌فشانی و اتحاد شگفت انگیزش برای آزادی، فراموشی‌ناپذیر است. خمینی رهبری انقلاب را به سرقت برد و حاکمیت آخوندها را به جای حاکمیت مردم به کرسی نشاند.
در نتیجه این سرقت، میهن‌مان بیش از چهل سال در اشغال جنایتکاران است. آنها کارنامةی ننگین از فساد، چپاول، ویرانی، کشتار و صدور ارتجاع و تروریسم و زن‌ستیزی دارند.
حاکمیت تبهکاری که بیشترین اعدامها را به نسبت جمعیت در کل جهان و بیشترین تعداد اعدام زنان را مرتکب شده است.

 

کشوری با یک اقتصاد ویران شده، یکی از پرتورم‌ترین کشورهای جهان، با تعطیلی صنایع، ورشکستگی بانکها، با بیش از ۱۰میلیون بیکار که پنجاه درصد آن فارغ‌التحصیلان دانشگاهها هستند. با تحمیل شرایطی که ۶۰درصد جمعیت‌ در سن کار، غیرفعال‌اند و عملاً طرد شده‌اند. با افزایش روزافزون جمعیت۲۰میلیونی حاشیه‌نشین شهرها.
کشوری که بنا بر رتبه‌بندی بین‌المللی، در صدر فلاکت‌بارترین کشورهای جهان، شماره چهارم جدول است.

 

بله در ۴۰سال حاکمیت آخوندی، سرزمینی را می‌بینیم که خاکش ویران،‌ هوایش آلوده، جنگل‌هایش سوخته، دریاچه‌ها و تالاب‌ها و رودخانه‌هایش خشک شده و محیط‌زیست‌اش نابود شده است.
مردم و میهنی را می‌بینیم آسیب‌پذیر از حوادث طبیعی سیل و زلزله، پرمرگ و میر در سوانح و تصادفات، ضعیف و لاعلاج در فقر و نداری، با فروش اعضای بدن، تحقیرشده در سرکوب و بیکاری و اعتیاد.
و از آن‌سو مردم و میهنی را می‌بینیم، ناآرام در مقابل بی‌عدالتی. پرامید برای تغییر، عصیانگر در مقابل سرکوب و تسلیم‌ناپذیر در برابر رژیم ولایت فقیه.

 

با افتخارباید بگوییم که در این چهل سال، مبارزه برای آزادی حتی یک روز متوقف نشده و امروز در قیام‌های مردم ایران متبلور شده است. در قیامهای پرشکوهی که از دی ۹۶ تا آبان و دی ۹۸، هم‌چنان ادامه داشته و سر بازایستادن ندارد.


هم‌چنان‌که مسعود رجوی گفته است: نور مقاومت برای آزادی خاموش‌شدنی نیست، هر چقدر نور را بشکنند، انکسار نور، تابش آن را بیشتر می‌کند.


بیش از ۱۵۰۰شهید آبان‌ماه و آن مجروحان و دستگیر شدگان و شکنجه‌شده‌ها و آن ۱۲۰هزاری که سر به پای آزادی نهاده‌اند، یک حرف و یک پیام دارند و آن این است که:
مردم ایران حق دارند آزاد باشند.
حق دارند حاکمیت خودشان را انتخاب کنند.
و حق دارند عدالت اجتماعی و توسعه اجتماعی داشته باشند
آری مردم ایران شایسته آزادی، دمکراسی و برابری هستند.

 

در آستانه ۱۹بهمن به ‌اشرف زنان مجاهد و سردار موسی خیابانی و یاران فداکار آنها درود می‌فرستیم.
آنان، عاشورای مجاهدین را هم‌چون مشعلی خاموشی‌ناپذیر فراراه مبارزه و پایداری مردم ایران در برابر رژیم ولایت فقیه قرار دادند.

 

ایرانیان آزاده و اشرف‌نشانها در سوئد، آمریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، آلمان، هلند
پشتیبانان قیام‌ و کانون‌های شورشی،
تلاش شما برای رساندن فریاد مقاومت و قیام مردم‌تان به‌گوش جهان، تحسین‌برانگیز است. بر این تلاش‌ها بیفزایید و رژیم آخوندی را در محاصره بین‌المللی قرار دهید.
دولتها و مجامع بین‌المللی را به حمایت از حقوق مردم ایران و محکوم کردن جنایت‌های رژیم برانگیزید.
‌ارجاع پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت، تلاش برای آزادی دستگیر شدگان قیام، و اتخاذ یک سیاست قاطع در برابر نقض حقوق‌بشر و تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم در منطقه، وظیفه جامعه جهانی است.
ایران آزاد با یک حاکمیت مردمی در چشم‌انداز است.
با این امید، پرشتاب و خروشان هر لحظه با قیام و هر لحظه برای قیام به پیش می‌رویم.
سلام بر آزادی
سلام بر شهیدان آزادی
درود بر همه شما