728 x 90

سخنرانی خانم مریم رجوی - کنفرانس در واشنگتن - ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک

کنفرانس در واشنگتن - ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک
کنفرانس در واشنگتن - ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک

کنفرانس در واشنگتن- ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک - راه‌حل برای صلح پایدار در منطقه و خاتمه جنگ و کشتار در برابر جنگ‌افروزی، تروریسم و سرکوب داخلی رژیم آخوندها

مریم رجوی: انتخابات اخیر رفراندوم نفی رژیم آخوندی بود

به همه شما درود می‌فرستم. راه‌حل مسأله ایران که موضوع اصلی این گردهمایی است، هیچ‌گاه به اندازه امروز اهمیت نداشته است.

علاوه بر سرکوب و کشتار و اعدام در ایران، آخوندهای حاکم، صلح و امنیت را در بخش‌های وسیعی از جهان به‌خطر انداخته‌اند، از خلیج‌فارس و تمامی خاورمیانه تا دریای سرخ و شمال آفریقا و حتی اوکراین.

در عین‌حال هیچ‌گاه به اندازه این زمان، واضح نبوده است که تنها راه‌حل، سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دموکراسی در ایران است. این البته فقط به‌دست مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنان ممکن است.

 

اراده مردم ایران برای سرنگونی

مردم ایران در جریان قیام‌ها نشان داده‌اند که اراده آنها بر سرنگونی رژیم است، اراده‌یی که توسط یک نیروی سازمان‌یافته سراسری به فعلیت درآمده است.

آخوندها تلاش می‌کنند سرنگونی خودشان را به تعویق بیندازند. به‌همین دلیل خامنه‌ای تلاش می‌کند تصویر قدرتمندی از این رژیم در منطقه نشان بدهد، در حالی‌که در حال حاضر در ضعیف‌ترین نقطه است. نمایش انتخابات ۱۱اسفند آخوندها، شاخص این موقعیت لرزان است. ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور ۱۹۴۱شعبه اخذ رأی در نقاط مختلف کشور، را مانیتور کرد. نتیجه مشاهدات آنها این بود که شمار شرکت‌کنندگان در کل کشور حدود۵ میلیون نفر معادل ۸درصد است. با این حال این ۸ درصد را نباید پشتوانه اجتماعی رژیم تلقی کرد.

زیرا بخش بزرگی از این افراد به اجبار از جمله به‌خاطر از دست ندادن شغل شرکت کردند. به‌رغم همه تقلب‌ها و رای‌سازی‌ها، در روزهای بعد کارگزاران و رسانه‌های رژیم به رویگردانی مردم از رژیم و انتخابات و سونامی آرای باطله، اذعان کردند.

این انتخابات برآیند تخاصم جامعه ایران با دیکتاتوری مذهبی و بیانگر موقعیت لرزان این نظام است.

آنچه واقع شد، رفراندوم نفی رژیم با تحریم سراسری این انتخابات است. این صدای پای قیام‌هایی است که سرنگونی فاشیسم دینی را نوید می‌دهد.

 

راه‌حل آینده

رژیم که در بن‌بست سرنگونی است، به اقدامات مختلفی از جمله بالا بردن سرکوب و اعدام زندانیان سیاسی و هم‌چنین زمینه‌سازی زمینه‌سازی برای حملات تروریستی علیه مجاهدین و مقاومت ایران دست می‌زند.

هدف اصلی دادگاه نمایشی برای محاکمه غیابی بیش از ۱۰۰ تن از اعضای مقاومت، مقابله با روی‌آوردن گسترده نسل جوان به مجاهدین و کانون‌های شورشی در ایران است.

یک هدف دیگر رژیم تحت فشار قرار دادن اعضای مقاومت در اشرف-۳ که شخصیت‌های عالیقدری که امروز حضور دارند، وزیر پمپئو، ژنرال جونز، ژنرال کلارک و سفیر جونز، قبلاً از آنجا دیدار کرده و نقش انگیزاننده اشرف-۳ را مورد تأکید قرار داده‌اند.

از طرف دیگر هدف خامنه‌ای از برافروختن جنگ خاورمیانه از اکتبر گذشته به‌تعویق انداختن سرنگونی رژیم توسط قیام و مقاومت سازمان‌یافته است.

این جنگ و حملات شبه‌نظامیان تحت فرمان سپاه پاسداران از دریای سرخ تا عراق و سوریه و لبنان شرایط فوق‌العاده‌یی شکل داده است.

این شرایط به ما امکان می‌دهد که هم گذشته را جمع‌بندی کنیم و هم راه‌حل آینده را ببینیم.

تا آنجا که به گذشته بر‌می‌گردد، این تجربه بزرگ تاریخ اثبات شد که مماشات از قضا جنگ به بار می‌آورد.

تغییر رفتار حکام ایران، یک توهم است و سیاست امتیاز دادن، آخوندها را جری‌تر و جهان را به جنگ نزدیک‌تر کرده است.

هم‌چنان که شما آقای وزیر در مقاله اخیرتان نوشته بودید: «مماشات در طول تاریخ حتی یک بار هم مثمرثمر نبوده و اکنون نیز کارساز نخواهد بود». 

 

راه‌حل صحیح برای ایران

حالا برای یک راه‌حل صحیح به آینده نگاه کنیم:

یک راه‌حل مهار کردن رژیم آخوندهاست که منشاء جنگ و تروریسم است. این راه‌حل البته گامی به‌پیش است. اما تأثیرش موقتی و گذراست و مشکل را حل نمی‌کند.

راه‌حل درست و بنیادین سرنگونی رژیم آخوندی به‌دست مردم و قیام آنها و مقاومت سازمان‌یافته است.

بی‌توجهی به خواست مردم، شرایط انفجاری جامعه و نقش کلیدی مقاومت سازمان‌یافته، حلقه مفقوده سیاست در قبال ایران بوده است.

در قبال سرکوب مردم ایران و جنگ‌طلبی رژیم در منطقه اقدامات عملی باید انجام شود.

تحریم‌های همه‌جانبه از جمله تحریم نفتی و بانکی ضروری است و باید به اجرا گذاشته شود.

با این حال تنها پاسخ، مقاومت سازمان‌یافته و قیام برای سرنگونی رژیم است.

قیام‌های مردم ایران از جمله قیام ۱۴۰۱و هزاران رشته پراتیک و عملیات کانون‌های شورشی در اکثر استانهای کشور و تحریم یکپارچه نمایش انتخابات اخیر نشان می‌دهد که سرنگونی رژیم در دسترس است.

این مسیر صحیح برای استقرار دموکراسی در ایران و صلح و آرامش در منطقه و جهان است.

موقعیت فعلی ایجاب می‌کند که جامعه جهانی، سیاست درست و قاطع را در مقابل دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران به‌کار بگیرد.

به یقین ایران آزاد می‌شود و یک جمهوری دموکراتیک برقرار خواهد شد. هم‌چنان‌که آبراهام لینکن گفت: «یک دولت از مردم، توسط مردم و برای مردم».

اکنون این مسئولیت جامعه جهانی است که مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و نبرد کانون‌های شورشی با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد.

از همه شما متشکرم.

 

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/045b2fe1-2ed2-4794-8f24-7b247d0eca11"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات