728 x 90

سخنرانی خانم مریم رجوی در مجلس نمایندگان ایتالیا

خانم مریم رجوی  رئیس جمهور برگزیده مقاومت
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت

بیانیه اکثریت نمایندگان مجلسین ایتالیا یک سیاست درست و اصولی در قبال رژیم آخوندی

نمایندگان و سناتورهای محترم!
از جانب قیام‌کنندگان ایران برای آزادی و دموکراسی به نمایندگان هر دو مجلس و به ملت بزرگ ایتالیا درود می‌فرستم.
اجازه بدهید در ابتدا از بیانیه اکثریت مجلس نمایندگان و مجلس سنای ایتالیا در حمایت از قیام مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک و حمایت از طرح ۱۰ ماده‌یی مقاومت قدردانی کنم. این بیانیه توسط ۳۶۰۰نماینده و قانون‌گذار از جمله اکثریت مجلس ملی فرانسه، اکثریت مجلسین انگلستان، اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا، ۱۲۰ رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر سابق و هم‌چنین ۷۰برنده جایزه نوبل به امضا رسیده است. این صرفاً یک بیانیه نیست، بلکه ارائه یک سیاست درست از سوی اکثریت قانونگذاران ایتالیا برای مقابله با بحران‌هایی است که رژیم ایران در این چهار دهه بر منطقه و بر کل جهان تحمیل کرده است.
من امروز به این‌جا آمده‌ام تا از پارلمان، مردم و دولت ایتالیا بخواهم به این سیاست درست و اصولی جامه عمل بپوشانند و مبارزه مردم ایران برای سرنگونی استبداد مذهبی را به‌رسمیت بشناسند.
قیام مردم ایران، امتداد مقاومتی است که از چهار دهه پیش، در برابر رژیم حاکم بر ایران شکل گرفته است. حضور شجاعانه زنان در این قیام محصول نبرد زنان قهرمان طی چهار دهه است. اعتقاد ما این است که زن ایرانی باید آزادانه انتخاب کند
و در رهبری جامعه، مشارکت فعال و برابر داشته باشد.
زنان ایران نه فقط برای خواست‌های خودشان، بلکه برای سرنگونی تمامیت رژیم آخوندی به‌پا خاسته‌اند و شعارشان این است نه حجاب اجباری، نه دین اجباری، نه حکومت اجباری.
مردم ما هیچ‌وقت این رژیم را نپذیرفته‌اند. این یک دیکتاتوری مذهبی، وحشی‌تر از استبدادهای ارو پای قرون‌وسط است. ۱۲۰هزار تن از مقاومت ایران در مبارزه با آخوندها به‌شهادت رسیده‌اند. چند روز دیگر ۳۵مین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی است که در سال۱۳۶۷ به فرمان خمینی و با فتوای او سربه‌دار شدند.

اعمال فشار و محدود‌سازی مقاومت ایران بزرگ‌ترین کمک غرب به رژیم

رژیم نتوانسته و نمی‌تواند از ادامه قیام جلوگیری کند. زیرا اولاً نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی در ابعاد عظیم
در ایران ادامه دارد و وضعیت هر روز انفجاری‌تر می‌شود. و رژیم قادر به رفرم نیست.
ثانیا یک مقاومت سازمان‌یافته وجود دارد که این نارضایتی‌ها را به‌سوی سرنگونی این رژیم سمت و سو می‌دهد. مقاومت ایران توانسته شبکه‌های خود را در تمامی ۳۱استان و در بسیاری شهرها ایجاد کند. واحدهای این مقاومت، بدون استثنا، روزانه در حال فعالیت‌اند. آنها نقش تعیین‌کننده‌یی در سازمان‌دادن و هدایت قیام‌ها دارند.
رژیم برای مقابله با این وضعیت، به دو اقدام دست‌زده است: یکی افزایش اعدامها و دیگری زد و بند با دولتهای غرب برای محدودسازی مقاومت ایران. مقامات رژیم به رسانه‌ها گفته‌اند که هیچ ملاقاتی با دولتهای خارجی نبوده که در آن برای تحت فشار قرار‌دادن جنبش مقاومت مذاکره نکنند.
کسانی هم که از ادامه وضع موجود نفع می‌برند، در ماه‌های اخیر در خارج ایران بسیار تلاش کردند آلترناتیو واقعی
یعنی همین مقاومت را انکار کنند. به‌این منظور شوهایی تحت عنوان آلترناتیو روی صحنه آوردند، اما همه آنها شکست خوردند.
بزرگ‌ترین امتیاز و کمک دولتهای غربی به رژیم ایران در چهار دهه گذشته، اعمال فشار و محدود‌سازی مقاومت ایران بوده است. این عنصر کانونی سیاست مماشات است. که بیشترین کمک را به ماندگاری آخوندهای حاکم و ادامه جنایات‌شان در داخل کرده و هم‌چنین به گروگان‌گیری و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی در خارج ایران دامن زده است. این نقطه مقابل سیاستی است که بیانیه اکثریت مجلسین ایتالیا ارائه می‌کند.
اما امروز که رژیم خطر سرنگونی را از نزدیک احساس می‌کند، بیش از همیشه با زدوبند، با گروگان‌گیری، با پرونده‌سازی و تهدید و شانتاژ تلاش می‌کند تا فعالیت‌های مشروع و قانونی مقاومت را حتی در اروپا محدود کند. ممنوعیت تظاهرات ایرانیان در پاریس که البته دادگاه آن را به سود مقاومت لغو کرد در این شمار است.
هر گونه تلاش برای محروم کردن اعضای مقاومت از حقوق بنیادین‌شان تحت هر عنوان که باشد، نقض اعلامیه جهانی حقوق‌بشر، نقض کنوانسیون حقوق‌بشر اروپا و نقض کنوانسیون ۱۹۵۱پناهندگان است.

البته پاسخ ما و مردم ایران به رژیم آخوندی این است که هر چه بیشتر توطئه کند، ما شعله مقاومت را فروزان‌تر می‌کنیم.

-سخنرانی خانم مریم رجوی در مجلس نمایندگان ایتالیا

به خواست مردم ایران احترام بگذارید

مماشاتگران ادعا می‌کنند که اگر این رژیم سرنگون شود، ایران مانند لیبی یا سوریه دچار جنگ داخلی و از هم‌گسیختگی می‌شود. اما شرایط ایران با آن کشورها به کلی متفاوت است. از ۱۲۰سال پیش مردم ایران برای دموکراسی، عدالت و حکومت قانون مبارزه می‌کنند.
در اثر این مبارزات، انقلاب مشروطه به پیروزی رسید. سپس صنعت نفت به‌رهبری دکتر محمد مصدق، ملی شد و در سال۱۳۵۷، استبداد سلطنتی واژگون شد. ثمره این مبارزات، شکل‌گیری یک آلترناتیو دموکراتیک است که ریشه‌های قدرتمندش در اعماق جامعه ایران است و از تجربه‌های نزدیک به ۶دهه مبارزه در شرایط سخت برخوردار است. هم‌چنین از شبکه گسترده مقاومت در سراسر ایران و هزاران رزمنده در شهرهای ایران که هر روز با فعالیت‌های‌شان، دیوار اختناق را می‌شکنند و قیام و مقاومت را شعله‌ور نگه‌می‌دارند.

مقاومت ایران از طرح‌ها و برنامه‌های معتبری برخوردار است. طرح ده‌ماده‌یی مقاومت، شامل یک جمهوری دموکراتیک بر اساس جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد، خودمختاری ملیت‌ها، لغو حکم اعدام و یک ایران غیراتمی است. جنبش مقاومت، به اتکای مردم ایران قادر است تغییر بزرگ را در ایران به‌وجود بیاورد.
ما هیچ‌گاه از دولتهای خارجی نمی‌خواهیم که سرنگونی این رژیم را به عهده بگیرند. این مسئولیت مردم و مقاومت ایران است. خواست ما از آنها ساده و روشن است: به خواست مردم ایران احترام بگذارند و به دشمن مردم ایران کمک نکنند!

برای مردم ما، ایتالیا شناخته می‌شود به حمایت دیرینه پارلمان و سنای ایتالیا از مقاومت مردم ایران و شورای ملی مقاومت و به‌ویژه حمایت از مجاهدین در شهر اشرف، زمانی که در محاصره رژیم آخوندی و دولت دست‌نشانده آن در عراق بودند.
برای ما ایتالیا شناخته می‌شود به اِمادال فورنو، زن فداکار ایتالیایی که در آذر ۱۳۶۰ در مرکز شهر ترویزا خود را به‌آتش کشید تا به اعدام نوجوانان ایرانی اعتراض کند. او برخاست تا وجدانهای خفته را در سراسر جهان بیدار کند.
امروز مردم ایران از ایتالیا انتظار دارند که مبارزه‌شان برای سرنگونی رژیم را به‌رسمیت بشناسد. از حق جوانان شورشگر برای دفاع از خود در مقابل سپاه پاسداران حمایت کند و سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی بگذارد.
از همه شما متشکرم.

 

بر گرفته از سایت مریم رجوی 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cb4d03b4-f8bc-4cb0-b6d2-2cb7a1d6b6b8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات