728 x 90

دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی با سفیر لینکلن بلومفیلد مدیرکل پیشین وزارت‌خارجه آمریکا

دیدار خانم مریم رجوی با سفیر لینکلن بلومفیلد
دیدار خانم مریم رجوی با سفیر لینکلن بلومفیلد

روز دوشنبه ۸‌آبان ۱۴۰۲، سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیرکل پیشین وزارت‌خارجه آمریکا در امور سیاسی نظامی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در مورد کاهش تهدیدات در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و مشاور امنیت ملی معاون رئیس‌جمهور با مریم رجوی دیدار و گفتگو کرد.
لینکلن بلومفیلد دارای ۳تألیف آکادمیک در مورد سازمان مجاهدین خلق و مقاومت ایران در سال‌های ۱۳۹۰، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ به نام‌های زیر است:
- «مجاهدین خلق - تحقیق برای واقعیت در مورد فعالیت‌ها و ماهیت آن»
– «مجاهدین به‌زنجیر کشیده شده در یک تاریخچه تحریف شده»
– و «آیت‌الله و مجاهدین خلق»
در دیدار آقای بلومفیلد با مریم رجوی، طرفین راجع‌ به وضعیت ایران و هم‌چنین جنگ و بحران در خاورمیانه و به‌طور مشخص جنگ و درگیری در غزه و نقش رژیم آخوندی در جنگ‌افروزی و صدور بحران تحت عنوان «صدور انقلاب» که همان صدور ارتجاع و بنیادگرایی است و نیز بهره‌برداری از موضوع فلسطین از زمان جنگ ۸ساله با عراق به بحث و گفتگو پرداختند.
سفیر بلومفیلد با اشاره به نقش مخرب رژیم در ایجاد بحران در منطقه طی دهه‌های گذشته، گفت: بدون شک تا آنجا که به رژیم مربوط می‌شود، باید سفارتهای رژیم را در کشورهای خارجی تعطیل و مأموران آن را که تحت پوشش دیپلمات فعالیت می‌کنند، افشا کنیم. باید حفاظت کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی را ارتقاء بدهیم و ارسال نفت را از جانب رژیم از طریق دریا بلوکه کنیم. در مورد بحران و جنگ اخیر هم، من معتقدم که ریشه این مشکل در تهران است. به‌راستی اگر یک دولت دموکراتیک در ایران بر سر کار بود و سیاست‌هایش به‌خصوص در زمینه سیاست خارجی مطابق آنچه که در برنامه ده ماده‌یی شما تصریح شده، بود، ما شاهد این بحران نبودیم.
سفیر بلومفیلد ضمن تأکید بر جایگاه بین‌المللی مقاومت ایران خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر و به‌ویژه در دو سال گذشته بسیاری از رهبران سابق جهان از مقاومت حمایت کرده‌اند و این بیانگر آنست که جایگاه شما در رأس اپوزیسیون ایران به‌رسمیت شناخته شده است. تبلیغات و اتهامات رژیم‌ساخته علیه شما پاسخ داده شده و باطل اعلام شده‌اند. طی این مدت مقامات بسیاری که در دولت آمریکا و هم‌چنین در دولتهای اروپایی خدمت کرده‌اند به ملاقات شما آمده و از سیاست و برنامه‌های شما برای آینده ایران حمایت کرده‌اند. از نظر من چنین موقعیتی مرهون پایداری شما بر اصول دیرینه این مقاومت، و فداکاریهایی است که کرده‌اید و قیمتی است که پرداخته‌اید.
تکیه شما بر اصولتان و اعتبار و مشروعیتی که مقاومت شما از آن برخوردار است، جای نگرانی در مورد آینده ایران دموکراتیک باقی نمی‌گذارد.
مریم رجوی با قدردانی از تلاش‌های چندین ساله آقای بلومفیلد، به‌ویژه کار آکادمیک، تحقیقات، نوشته‌ها، کتاب‌ها و سخنرانی‌های روشنگرانه در رابطه با افشای کارزار شیطان‌سازی آخوندها علیه مقاومت ایران، به تشریح وضعیت انفجاری جامعه ایران، استمرار اعتراضات و تظاهرات مردمی و روی آوردن رژیم به موج سرکوب و اعدام‌های فزاینده برای ایجاد جو رعب و وحشت و جلوگیری از قیامی مشابه قیام ۱۴۰۱ پرداخت.
مریم رجوی ضمن اشاره به گسترش فعالیت‌های مقاومت در داخل ایران، به‌ویژه فعالیت‌های کانون‌های شورشی علیه مراکز سپاه و نیروهای سرکوبگر رژیم که وحشت شدید رژیم را برانگیخته است، تصریح کرد بدیهی است که خامنه‌ای بعد از قیام ۱۴۰۱ طبق روش شناخته‌شده فاشیسم دینی در صدور بحران و جنگ‌افروزی، به‌دنبال ایجاد یک بحران خارجی بود تا بتواند از آن به‌عنوان سپری در مقابل قیام برای بقای رژیم استفاده کند. این رژیم در جنگ‌طلبی و بحران منافع کلان دارد همان‌طور که ادامه جنگ با عراق طی ۸‌سال برای حفظ رژیم بود و در همین رابطه خمینی جنگ را «نعمت الهی» توصیف کرد.
از نظر مقاومت ایران تنها راه‌حل واقعی و قطعی بحران کنونی خاور نزدیک و جنگ و بی‌ثباتی در سایر کشورهای منطقه، هدف‌گیری سر مار فاشیسم دینی در تهران و سرنگونی دیکتاتوری ولایت فقیه به دست مردم و مقاومت ایران است.
کشورهای غربی به جای استمرار سیاست استمالت از این رژیم باید در کنار مردم ایران و خواسته آنها برای سرنگونی آخوندها قرار بگیرند.

 

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0c52b4f9-c050-4dfc-b7e3-a83b156246b3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات