728 x 90

۱۶آبان ۹۸(۷نوامبر ۲۰۱۹):

دیدار شخصیت‌های فرانسوی با خانم مریم رجوی در اورسوراواز

سخنرانی مریم رجوی در جلسه‌یی با حضور منتخبین فرانسوی
سخنرانی مریم رجوی در جلسه‌یی با حضور منتخبین فرانسوی
  • سناتور سباستین موران
  • آلن ویویون وزیر پیشین دولت فرانسه
  • اسقف ژاک گایو
  • برونو ماسه، شهردار ویلیه آدام
  • دانیل دوفور شهردار بوتری سوراواز
  • ژاک فت شهردار پیشین (نویل سوراواز)
  • ژان پیر بکه شهردار پیشین (اورسوراواز)

 

روز پنجشنبه ۱۶آبان گروهی از منتخبان و شخصیتهای فرانسوی در یک گردهمایی در اورسور اواز با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت شرکت کردند. در این جلسه مهمترین مسائل سیاسی مربوط به ایران، رژیم آخوندی و موقعیت رژیم در صحنه داخلی، منطقه‌یی و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خانم رجوی طی سخنان خود بن‌بست رژیم آخوندها را در رابطه با اروپا بر سر برجام خاطرنشان کرد و گفت: «دنیا اکنون شاهد عینیت و جدیت مواضع مقاومت ایران در رابطه با فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. در چنین شرایطی شاهد افزایش فعالیت کانون‌های شورشی در شهرهای سراسر ایران هستیم و پایداری درخشان سه هزار مجاهدان اشرفی، الهامبخش و راهنمای عمل جوانان انقلابی و شورشگر ایران در برابر دیکتاتوری دینی و تروریستی بوده است».

 

خانم رجوی اعتراضات اقشار مردم به‌جان آمده در شهرهای مختلف علیه سیاست‌های سرکوب و چپاول آخوندهای حاکم و موقعیت رژیم را مورد بررسی قرار داد و گفت:

«موقعیت رژیم با قیامهای مردم عراق و لبنان به‌طور کیفی به وخامت گراییده است. آمریکا بعد از اشغال عراق این کشور را در سینی طلایی به آخوندها تقدیم کرد و از آن زمان خشونتها، افراطی‌گرایی و جنگهای فرقه‌یی در عراق و در تمام منطقه گسترش پیدا کرد. اما امروز در عراق همانند ایران علائم و سمبلهای رژیم به آتش کشیده می‌شوند.

در لبنان این رژیم ایران است که از طریق نیروی نیابتی خود، روند سیاسی و اجتماعی را به بن‌بست کشانده و لبنان را گروگان گرفته است.

خامنه‌ای گفت، عراق و سوریه و لبنان، عمق استراتژیک رژیم هستند و اگر پاسداران در سوریه و عراق نجنگند؛ باید در خیابانهای تهران و ایران با دشمن بجنگند. و حالا این عمق استراتژیک به لرزه درآمده و رژیم ولایت‌ فقیه را دیگر تحمل نمی‌کند».

 

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در سخنان خود تأکید کرد:

«از ایران تا عراق و لبنان ما شاهد علائم نزدیک شدن پایان حکومت آخوندها هستیم.

ولی‌فقیه رژیم به نیروهای مسلح خود می‌گوید نباید دشمن را دست کم گرفت و باید فعالیت‌های آن را زیر نظر گرفت. راستی این دشمن کیست؟‌ دشمن آنها، مردم ایران‌اند. برای رژیم آخوندها.

هفته گذشته در جلسه‌یی در مجلس ملی فرانسه اعلام کردم، ادامه گفتگوی بی‌پایان با رهبران این رژیم مسیری غلط است.

این رژیم مخاطب قابل اتکایی نیست. در مقابل این بن‌بست دیپلماتیک، فرانسه باید رفتاری متفاوت اتخاذ کند و در کنار مردم ایران و مقاومت آن قرار بگیرد. کاری که شما دوستان مردم و مقاومت ایران پیشتاز آن بودید».

 

در این گردهمایی سناتور سباستین موران عضو سنای فرانسه، آلن ویوین وزیر پیشین دولت، اسقف ژاک گایو، دانیل دوفور شهردار بوتری سوراواز، برونو ماسه، شهردار ویلیه آدام، ژاک فت شهردار پیشین نویل سوراواز و ژان پیر بکه سخنرانی کردند.

 

سناتور سباستین موران، عضو سنای فرانسه در سخنانش خوشوقتی خود را از حضور در این اجتماع ابراز کرد و گفت: خانم رئیس‌جمهور و همه عزیزان در اینجا، من شجاعت شما را تحسین می‌کنم، شجاعت و پشتکار برای دفاع از مردمتان که مردم بزرگی هستند، مردمی که چیزهای بزرگی را بر جای گذاشته‌اند و فردا وقتی دوباره آزادی را به دست می‌آورند، چیزهای بزرگی به جا خواهند گذاشت.

در ایران البته انقلاب توسط آنچه که تبدیل به خون‌ریزترین حکومت دین‌سالار شد بسرقت رفت و به‌رغم ۴۰سال طولانی، شما مبارزه را ادامه دادید و این امید و شعله را، زنده نگه داشته‌اید.

در اینجا شما کارهای تحسین آمیزی انجام داده‌اید. شما مبارزه را ادامه می‌دهید تا از این حکومت مذهبی وحشتناک خلاص شوید، برای این‌که در اسرع وقت به آزادی برسید.

اگر به تاریخ و آزادی انسان ایمان داشته باشیم، انسان خودش تاریخ را می‌سازد. در هر صورت آفرین به شما و از دعوت شما سپاسگزارم.

 

آلن ویوین وزیر پیشین دولت طی سخنانی به بازگویی مشاهداتش از سفر به اشرف۳پرداخت. او گفت:

خانم رئیس جمهور، دوستان عزیز

برای من همیشه خوشحال کننده است که بتوانم خودم را در میان کسانی پیدا کنم که با چنان اعتقاد و پایداری و سرسختی، برای هدفی مبارزه می‌کنند.

من از کیفیت و مقدورات در آلبانی شگفت‌زده شدم. بعد از همه ماجراهایی که همه به درستی در اینجا فقط عنوانش را یادآوری کردند، واقعاً بسیار چشمگیر است که ببینیم مردم بزرگ تبعیدی هم‌چنان به بازسازی آنچه بسیاری دیگر می‌خواستند از بین ببرند، ادامه می‌دهند.

آلن ویوین سپس توطئه‌های سایبری رژیم از جمله بکارگیری توئیتهای جعلی با نام مقامات فرانسوی برای شیطان‌سازی علیه مجاهدین و مقاومت ایران را تشریح و محکوم کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود، نسبت به تلاشهای رژیم آخوندی برای دستیابی به سلاح هسته‌یی علیه صلح و امنیت بین‌المللی ابراز نگرانی کرد و با یادآوری خطر دستیابی رژیمهای دیکتاتوری هم‌چون رژیم آخوندی به خطرناکترین سلاح، خواستار مقابله قاطع با این رژیم شد و گفت:

ما در یک شرایط بسیار دشوار قرار داریم. اما خوشبختانه ما هم‌چنین می‌دانیم که در ایران یک ملت وجود دارد و این مردمان بزرگ، شرایط سختی را در تاریخ خود پشت سر گذاشته‌اند.

معتقدم تمام تلاشهایی که شما در اشرف و در ایران انجام می‌دهید در مسیری است که آرزومند آن هستیم. بنابراین می‌خواهم بگویم که خانم رجوی ما از رهبری شجاعانه شما بسیار سپاسـگزاریم و یکبار دیگر همبستگی خودمان را با شما ابراز می‌کنیم.

 

سخنران دیگر گردهمایی در اورسوراواز، اسقف ترقیخواه فرانسوی ژاک گایو بود. وی گفت:

خانم رئیس‌جمهور وقتی به اور می‌آیید، نگهبان قدیمی را می‌بینید که هم‌چنان محکم و وفادار و پابرجاست.

در این میان ما اولین حلقه هستیم. وقتی در ماه ژوئیه به اشرف۳رفتم. من چندان نسبت به ساختمانهایی که می‌سازند،حساس نشدم.البته عالی است، زیباست. آفرین. ولی نسبت به افرادی که آنجا مستقر هستند حساس شدم. من برای مردان و زنان اشرف۳احترام زیادی قائل هستم زیرا آنها از امتحان بزرگی بیرون آمدند. همان‌طور که آنها متحمل رنج بسیاری شدند، آنها می‌توانند چیزهای زیادی را درک کنند. من وقتی با آنها هستم، با خانواده‌ام هستم. و می‌دانید وقتی کسی را دوست داریم همیشه چیزی برای گفتن به او داریم. آنها اغلب باعث می‌شدند که من در اینجا و آنجا صحبت کنم و من خوشوقت شدم که با آنها صحبت کردم.

هنگامی که ما در کنار آنها هستیم باید بهترین چیز ممکن باشیم. ما بهترین لحظات خودمان را با آنها زندگی می‌کنیم. و من از آنها تشکر می‌کنم.

البته من آینده همه این جنبشها که در ایران، عراق و لبنان نیز اتفاق می‌افتد را، با دقت دنبال می‌کنم.

مردمی که در ایران هستند، نمونه‌اش را نشان خواهند داد. ما از مردم ایران پشتیبانی می‌کنیم زیرا آنها مردمی هستند که می‌توانند ما را آزاد و سرفراز کنند.

ممنون از شما که اینجا با ما هستید. به اشرف۳بگویید که ما هر روز با آنها هستیم.

 

برونو ماسه شهردار شهر ویلیه آدام در سخنان خود، تحسین خود را از برپایی اشرف۳با رزم و تلاش خستگی‌ناپذیر رزمندگان آزادی بیان کرد و ضمن تأکید بر استمرار حمایت خود از مقاومت سازمان‌یافته مردم ایران، آنرا نقطه امید و الهام مردم ایران عنوان کرد. برونو ماسه گفت:

من در این عقیده شریک هستم که ساختمانها در کارزارهایی که مجاهدین تجربه کردند؛ چیزی نیستند. آنها هر بار بازسازی شده‌اند. اشرف شهر شهید شده بود که آنها ناگزیر آنرا ترک کردند.

ولی آنها توانستند این شهر را مجدداً احیا کنند و امید و شعله را حفظ کنند و هدف نهایی را که شما دارید، دنبال کنند. چرا که ما نباید هدف را گم کنیم. هدف بازگشت به تهران است. و این هدف با استحکام مجاهدین خارج شده از عراق و وارد شده به آلبانی پابرجاست. من فرصت بازدید از نخستین مقر آنها را داشتم. از آنجا که من در مکانهای قبلی نبودم، اما این قدرت، این ظرفیت انطباق در ساخت و ساز و تبدیل اماکن کاملاً متروکه به مکانهای شگفت‌انگیز را دیدم.

من فقط می‌توانم این نیروها، این مردان و زنانی راکه به مبارزه ادامه می‌دهند تحسین کنم. کسانی هستند که هرگز شکایت نمی‌کنند...

 

دانیل دفو شهردار بوتری سوراواز در سخنان خود مراتب قدردانی خود را از حضور در این جلسه و آشنایی با مقاومت ایران و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ابراز کرد. وی با اشاره به حمایت گسترده از مقاومت ایران در میان شهروندان فرانسوی گفت: مردم ایران مردم شگفت‌انگیزی هستند و تنها چیزی که امروز در ایران شرم‌آور است رژیم حاکم بر ایران است. وی در سخنانش بر حمایت خود از مقاومت ایران در برابر رژیم آخوندی تأکید کرد.

 

ژاک فت شهردار سابق نوویل سوراواز در سخنانش، مشاهدات خود از دیدار از اشرف۳را بازگو کرد و تحسین خود را از فعالیت‌هایی که در مدت کوتاهی در اشرف۳صورت گرفته ابراز کرد. وی گفت: من این عزم را در ساکنان اشرف۳دیدم که همان‌طور که مصمم برای آزادی ایران هستند با همان عزم به بازسازی اشرف۳پرداختند و این پیامی برای مردم ایران است.

ژاک فت ضمن ابراز نگرانی از نقض تعهدات برجام توسط حکومت آخوندی خواستار مقابله با فعالیت‌های رژیم در مورد افزایش درجه غنی‌سازی اورانیوم که خطر دستیابی رژیم به بمب اتمی را بیشتر می‌کند گردید.

 

ژان پیر بکه که مدت ۲۵سال به‌ویژه در وقایع ۱۷ژوئن سال ۲۰۰۳شهرداری اورسوراواز را به‌عهده داشت در سخنان خود ابتدا مشاهداتش در اشرف۳و تحسین خود نسبت به تلاشهای خستگی‌ناپذیر رزمندگان آزادی برای ساختن آنرا ابراز کرد.

بکه افزود: وضعیت کنونی جهان امروز بسیار نگران‌کننده است، به‌ویژه در این بخش از جهان با عراق، با ایران، لبنان و سایر کشورها به‌خاطر نقشی که حاکمیت آخوندها در گسترش تروریسم ایفا می‌کند.

این تنها حمایت ما را از جنبش و اراده شما برای تحقق یک ایران آزاد و دموکراتیک تقویت می‌کند. ایرانی مبتنی بر جدایی دین و دولت که ساکنانش با یکدیگر در احترام متقابل زندگی می‌کنند. بنابراین ما یک بار دیگر در کنار شما هستیم.

شما نمونه‌یی از جامعه ایده‌آل را ارائه می‌کنید، جامعةی که به‌خوبی کار می‌کند. و این یک الگوی خوب است که چگونه می‌توانید آنرا برای کل کشور تان، ایران، انجام دهید. و هر چه زودتر بهتر.

 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات