728 x 90

دیدار خانم مریم رجوی با آقایان آلن نری و میشل ترو قانون‌گذاران سابق فرانسوی

دیدار خانم مریم رجوی با آقایان آلن نری و میشل ترو قانون‌گذاران سابق فرانسوی
دیدار خانم مریم رجوی با آقایان آلن نری و میشل ترو قانون‌گذاران سابق فرانسوی

بعدازظهر پنجشنبه ۱۹بهمن‌ماه، آقایان آلن نری و میشل ترو از بنیان‌گذاران کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک در مجلس ملی فرانسه با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران دیدار و گفتگو کردند.
آقای آلن نری سناتور و نایب رئیس سابق مجلس ملی فرانسه و از چهره‌های سرشناس حزب سوسیالیست و آقای میشل ترو نماینده سابق مجلس ملی از حزب جمهوری‌خواهان، قریب به سه دهه جزو قانون‌گذاران فرانسوی بودند و طی سال‌های متمادی از اهداف شورای ملی مقاومت ایران و مجاهدین خلق حمایت کرده‌اند.
خانم رجوی ضمن خوش‌آمدگویی به آن‌ها، از حمایت سالیان آنها و همراهی با مقاومت ایران تقدیر کرد. رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت با تشریح بحرانهای فزاینده رژیم گفت: آخوندها برای بستن راه قیام مردم و فرار از بحران سرنگونی به جنگ خارجی رو آورده و منطقه را در آتش جنگ و بحران گرفتار کرده‌اند. اما در مقابل اراده مردم و مقاومت ایران سرانجام هیچ راهی جز سرنگونی ندارند.
آقای آلن نری گفت سرزمین مادری او (به نام اورنی Auvergne قلب تپنده مقاومت ملی فرانسه در مقابل اشغالگران نازی بوده و یک سنت مقاومت در آن ریشه دوانده است. لذا او خود را در اهداف و آرمانهای مقاومت ایران سهیم می‌داند و یقین دارد که مردم و مقاومت ایران، هم‌چنان‌که مقاومت فرانسه در مقابل فاشیستها سرخم نکرد، به مبارزه خود تا بیرون راندن آخوندهای جنایتکار از خاک ایران ادامه خواهند داد.
آقای میشل ترو گفت استقلال مقاومت شما در برابر دیکتاتوری مذهبی و تکیه بر مردم خودتان برای نیل به پیروزی، یادآور رهبری ژنرال دو گل و مشی استقلال‌طلبی او در مقابل فشارهای قدرتهای بزرگ آن زمان در جنگ جهانی دوم یعنی آمریکا و انگلستان است. ژنرال دو گل شعله مقاومت را در شرایطی زنده نگه داشت که درصد کمی از مردم فرانسه به آن پیوسته بودند. ولی خیزش همان بخش از مردم فرانسه همه جامعه را به جلو برد و به پیروزی مقاومت منجر شد.
آقایان آلن نری و میشل ترو که در نوبت‌های مختلف و آخرین بار در تیرماه ۱۴۰۰ به اشرف۳ سفر کرده بودند از تأثیرات عمیقی که آشنایی با مجاهدین در اشرف۳ در آلبانی و به‌خصوص بازدید از موزه شهدا و مقاومت در آنها گذاشته یاد کردند و خاطر‌نشان کردند که استقامت و پایداری اعضای این جنبش سرانجامی جز سرنگونی رژیم بحران‌زده ملایان و آزادی مردم ایران نمی‌تواند داشته باشد.
آقای ترو گفت که مشاهده انسان‌هایی که از همه چیز خود گذشته‌اند و بی‌چشمداشت برای آینده کشور و آزادی مردم‌شان مبارزه و فعالیت می‌کنند، برای من کشف بسیار ارزشمندی بود. وی از خانم رجوی خواست که پیام دوستی و همبستگی ایشان را به رزمندگان مقاومت در اشرف۳ منتقل کند.
آقای نری در واکنش به تشکیل دادگاه فرمایشی توسط رژیم آخوندی برای محاکمه غیابی رهبری و شماری از اعضای مجاهدین در تهران گفت این بهترین نشانه ضعف و ناتوانی این رژیم در برابر مقاومت شماست.

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d14eddb6-5c09-4ea9-9d54-e90cf763bf99"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات