728 x 90

دیدارهای نمایندگان پارلمان اروپا با خانم مریم رجوی در استراسبورگ

دیدارهای خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در استراسبورگ
دیدارهای خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در استراسبورگ

مریم رجوی در جریان سفر به پارلمان اروپا با شماری از نمایندگان این پارلمان از جمله آقای هانز هیده نماینده پارلمان اروپا از اتریش از گروه سوسیالیستها و دموکراتها و آقای فرانسیشکو گخیرو نماینده پارلمان اروپا از پرتغال از گروه سبز و اتحاد آزاد اروپا و هم‌چنین خانم پاتریسا تویا، نماینده پارلمان اروپا ایتالیا از گروه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها، معاون کمیسیون صنعت و تجارت و تحقیقات پارلمان اروپا و وزیر سابق دولت ایتالیا دیدار کرد.

دیدار خانم مریم رجوی

در این دیدار وی پیرامون وضعیت ایران و اوضاع منطقه خاورمیانه و هم‌چنین فعالیت‌های مقاومت با نمایندگان به بحث و گفتگو پرداخت.
مریم رجوی خاطرنشان کرد رژیم دیکتاتوری دینی برای حفظ حاکمیت خود در داخل ایران اعدام و سرکوب گسترده‌یی اعمال می‌کند و در خارج از ایران به صدور بنیادگرایی و تروریسم و جنگ‌افروزی می‌پردازد تا هم‌چنان که خامنه‌ای صریحاً گفته است، ناگزیر از مقابله با جنگ و بحران در داخل ایران نباشد. این رژیم برای حفظ خود در قدرت، سپر و راه‌حل دیگری در برابر قیامهای مردم ایران ندارد.

 

دیدار خانم مریم رجوی

آقای هانز هیده با محکوم کردن تروریسم و جنگ‌افروزیهای رژیم درباره مقاومت ایران گفت: آنچه برای من قابل توجه است این است که برخلاف هیأت‌های سیاسی رژیم ایران که به اروپا می‌آیند و هیچ زنی در میان آنها نیست، فعالان مقاومت شما عمدتاً از زنان هستند.

مریم رجوی متذکر گردید ارزش‌های دموکراتیک و برابری زن و مرد اصول پایه‌یی شورای ملی مقاومت ایران است. از سوی دیگر زنان ایران به‌دلیل این‌که اولین قربانیان این رژیم هستند، پتانسیل بالایی برای مبارزه علیه رژیم دارند و برای سالیان، زنان در خط مقدم نبرد بوده‌اند و رژیم اعتراف می‌کند که زنان در قیام‌ها نقش پیشتاز دارند.

خانم رجوی در دیداری دیگر با آقای ژان فیلیپ مورر، نایب‌رئیس شورای استان بارن، نماینده سابق مجلس ملی فرانسه و از بنیانگذاران کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک و آقای فریدریک رایس، نماینده سابق مجلس ملی فرانسه و از اعضای قدیمی کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک در محل اقامت خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار نقش رژیم آخوندها در بحران جاری منطقه و در جنگ‌افروزی مورد بررسی قرار گرفت.
مریم رجوی گفت: من در سخنرانی در پارلمان اروپا گفتم که لازمه صلح و ثبات در منطقه سرنگونی رژیمی است که منشاء بحران و جنگ‌افروزی و صدور تروریسم است.

آقای مورر که از بنیانگذاران «کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک» است، گفت: ما در کنار شما همه تلاش‌مان را برای حمایت از مردم ایران در مبارزه برای سرنگونی این رژیم و جایگزینی دموکراسی و آزادی انجام می‌دهیم.
وی یادآوری کرد که کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک که از ۱۵سال پیش برای حمایت از مقاومت ایران بنیان گذاشته شده، در این سال‌ها فعالیت‌های فوق‌العاده‌یی در دفاع از مردم و مقاومت ایران به‌عمل آورده است. او هم‌چنین یاد آدرین زلر نماینده فقید پارلمان اروپا از فرانسه و حمایت‌های او از مجاهدین و مقاومت ایران را گرامی داشت و گفت که ما هم‌چنان پیرو راه زلر هستیم.
آقای رایس نیز در مورد گروه‌های نیابتی رژیم گفت رژیم ایران بسیاری از مقاصد جنگ‌افروزانه‌اش را از طریق گروه‌های نیابتی خود پیش می‌برد.
وی با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های شورشی در داخل ایران گفت: تردیدی نیست که این رژیم سرنگون می‌شود و خوشبختانه یک آلترناتیو سازمان‌یافته وجود دارد که می‌تواند جایگزین آن شود.

برگرفته از سایت مریم رجوی 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/12a26cbd-ee82-488e-9c23-5dc2eb4975b7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات