728 x 90

خانم مریم رجوی: پرونده نقض حقوق‌بشر به‌ویژه قتل‌عام‌های۶۷ و ۹۸ باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت

در آستانه دومین سالگرد قیام سراسری مردم ایران در آبان ماه ۱۳۹۸سازمان مجاهدین خلق ایران امروز اسامی ۲۹تن دیگر از شهیدان سرفراز این قیام را که در شهرهای تهران، کرج، ملارد، شهریار، شهرقدس، نسیم شهر، اصفهان، کرمانشاه، شیراز، ماهشهر، اندیمشک، اسلام‌شهر و مشکین‌شهر به شهادت رسیدند، منتشر کرد.
پیش از این سازمان مجاهدین اسامی ۸۲۸تن از شهیدان قیام آبان را اعلام کرده بود و به این ترتیب تا کنون اسامی ۸۵۷ تن از این شهیدان منتشر شده است.
به شهیدان قیام آبان درود می‌فرستم و باردیگر تاکید می‌کنم که جنایات رژیم آخوندی و سردمداران آن هرگز فراموش نمی‌شود، آن‌ها نه می‌توانند گریبان خود را از عواقب قتل‌عام زندانیان سیاسی و نسل‌کشی مجاهدین خلاص کنند و نه از آثار جنایت علیه بشریت در آبان ۱۳۹۸. سردمداران این رژیم باید به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل کشی در برابر عدالت قرار گیرند.
سکوت و بی‌عملی جامعه بین‌المللی در قبال قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷که خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای از عاملان و آمران آن بوده‌اند منجر به استمرار جنایت توسط آنان تا آبان ۱۳۹۸و تا همین امروز شده است.
پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به‌ویژه قتل‌عام‌های ۱۳۶۷و ۱۳۹۸باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود.

 

برگرفته از سایت مریم رجوی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a164f112-1c46-43d2-8fd2-d7b995a0b532"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات