728 x 90

تسلیت خانم مریم رجوی به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل

تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل
تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل

مریم رجوی: سناتور میشل صدایی صریح و قدرتمند برای حقوق‌بشر و دموکراسی بود

درگذشت سناتور ژان پیر میشل حامی گرانقدر مقاومت ایران، و منتخب بزرگ مردم فرانسه- چه به‌عنوان عضو سنای جمهوری و چه به‌عنوان شهردار هریکور برای دهه‌های متمادی- را از صمیم قلب به خانواده گرامی و به همکاران محترمش به‌ویژه اعضای «کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک» که او از مؤسسانش بود و به مردم فرانسه به‌ویژه در استان اوت سون Haute-Saone و شهر هریکور Héricourt که آقای میشل ۲۰سال شهردارش بود، تسلیت می‌گویم.

سناتور میشل از نخستین شخصیت‌های برجسته و سوسیالیست فرانسه بود که در زمان ریاست‌جمهوری فرانسوا میتران به حمایت از مسعود رجوی و شورای ملی مقاومت ایران برخاست و بیش از چهار دهه در منتهای شرافت سیاسی و وفاداری، مدافع سرسخت حقوق رزمندگان اشرفی و آرمان آزادی مردم ایران برای به زیر کشیدن تمامیت دیکتاتوری مذهبی و تروریستی بود.
نقش مؤثر و شجاعانه‌اش در ایستادگی در برابر بند و بست ننگین و کودتای ۱۷ژوئن ۲۰۰۳ و افشای مماشات دولت وقت فرانسه با دیکتاتوری آخوندها، یادآور شجاعت امیل زولا بود که گفت: به شما می‌گویم: من آمده‌ام تا با صدای بلند زندگی کنم.
با درگذشت سناتور میشل، فرانسه و اروپا یکی از آگاه‌ترین و مسئول‌ترین سیماستمدارانش و مردم و مقاومت ایران یکی از بزرگ‌ترین حامیانشان را که به راستی نماینده وجدان و شرافت جمهوری فرانسه به‌عنوان مهد حقوق‌بشر و سرزمین پناهندگی بود، از دست دادند. اما حقیقت این است که او چنان صدای صریح و قدرتمندی برای حقوق‌بشر و دموکراسی بود که ما حضور زنده‌اش را هم‌چنان در کنار مقاومت ایران و مجاهدان آزادی حس می‌کنیم.
حقیقتی که به‌روشنی در پیام روشن سناتور میشل بعد از کشف و افشای عملیات تروریستی رژیم آخوندها علیه گردهمایی دهها هزار ایرانی و صدها شخصیت بین‌المللی در گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس موج می‌زند و در تحولات سیاسی همین روزها نیز با طنینی زنده و مؤثر به گوش می‌رسد. آن جا که در مقاله ماندگارش هشدار می‌دهد:
«بازیهای ریاکارانه رهبران سیاسی در اروپا باید پایان یابد. خامنه‌ای مانند هر مستبد دیگری جز زبان قاطعیت نمی‌فهمد. برای متوقف ساختن تروریسم او و هم‌چنین دخالت‌های بی‌ثبات کننده‌اش در خاورمیانه و برنامه تهدید کننده اتمی و موشکی آن، واکنش مقامات فرانسوی و اروپایی باید هم سطح جنایات تدارک دیده شده توسط آخوندها، باشد».
از سوی مردم و مقاومت ایران به روح این رادمرد بزرگ درود می‌فرستم و تردیدی ندارم که با اعتقاد و ایمان صمیمانه‌اش به آزادی و عدالت، در کارزار آزادی ملت
ایراندر برابر استبداد دینی، هم‌چنان رزمنده و سرزنده، باقی می‌ماند.

برگرفته از سایت مریم رجوی

تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل