728 x 90

اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد

اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد
اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد

دیدار دیوید جونز و باب بلکمن، نمایندگان مجلس عوام انگلستان از اشرف۳ و گفتگو با خانم مریم رجوی

روز پنجشنبه، ۲۳فوریه ۲۰۲۳ آقایان دیوید جونز، نماینده مجلس عوام انگلستان و وزیر سابق ولز و برگزیت، و پرزیدنت کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران، و باب بلکمن، نماینده مجلس عوام انگلستان و رئیس مشترک کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دموکراتیک، در دیدار از اشرف۳ در آلبانی با خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران برای انتقال حاکمیت به مردم ایران دیدار و گفتگو کردند. آقایان جونز و بلکمن هم‌چنین در جمع هزاران تن از مسئولان و اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این دیدار، آقایان جونز و بلکمن بیانیه ۲۵۰تن از نمایندگان مجلسین عوام و اعیان انگلستان از همه احزاب این کشور در حمایت از قیام سراسری مردم ایران، مقاومت ایران و برنامه ده ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران به امضا رسیده بود را در دو کتاب جداگانه به خانم رجوی تقدیم کرده و تصریح کردند: وقت آن است که حق مردم ایران برای دفاع از خود و سرنگونی این رژیم و استقرار یک جمهوری دموکراتیک را به‌رسمیت بشناسیم.

۲۵۰ نماینده از هر دو مجلسین انگلستان، شورای ملی مقاومت ایران را به‌عنوان آلترناتیو دموکراتیک رژیم آخوندی، سزاوار حمایت همه‌جانبه شناختند.

بیانیه تصریح می‌کند: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید به حسابرسی از مسئولان ارتکاب جنایتها علیه مردم ایران به‌ویژه از رهبر رژیم خامنه‌ای و رئیس‌جمهور فعلی ابراهیم رئیسی بپردازد و آنها را در برابر عدالت قرار بدهد.

این بیانیه هم‌چنین خاطرنشان ساخت: کانون‌های شورشی و اپوزیسیون سازمان‌یافته توسط مجاهدین خلق ایران با ریسک‌پذیری جدی در سازمان دادن و تداوم این اعتراضات و مقاومت در برابر سرکوب نقش جدی ایفا می‌کنند.

آقایان جونز و بلکمن یادآور شدند که مردم ایران تحت حاکمیت شاه و آخوندها مورد سرکوب و ستم شدید قرار گرفته‌اند و به‌همین دلیل دیکتاتوری از هر نوع آن را صریحاْ رد کرده‌اند. امری که در شعار‌های قیام‌کنندگان در تمامی شهرهای ایران طنین‌انداز شده است. برای مردم ایران نام شاه و آیت‌الله مترادف با سرکوب و فاشیسم است. آنها تأکید کردند: این‌که تصور کنیم مردم ایران که بیش از هر چیز دیگری خواهان آزادی هستند، به گذشته‌یی که در آن تحت سرکوب قرار گرفته و از آزادی‌های بنیادین محروم بودند، باز می‌گردند، حرفی مضحک و پوچ و بی‌معنی است.

۲۵۰ امضا کننده این بیانیه به سازمان ملل متحد، کشورهای عضو آن و سایر سازمانهای بین‌المللی فراخوان دادند:

۱. چشم‌انداز تغییر رژیم در ایران هرگز به این اندازه قابل دسترس نبوده است. وقت آن است که حق مردم ایران برای دفاع از خود و سرنگونی این رژیم را به‌رسمیت بشناسیم.
۲. کشتار تظاهر کنندگان در ایران را به‌شدت محکوم کرده و اقدامات فوری برای توقف این سرکوب انجام دهید. پرونده جنایات این رژیم باید به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع شود و مسئولان این جنایات به‌ویژه خامنه‌ای رهبر رژیم و ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور فعلی به‌دست عدالت سپرده شوند.
۳. دسترسی رایگان تمامی مردم ایران به اینترنت را فراهم کنید.
۴. مردم ایران یک آلترناتیو دموکراتیک دارند که اهداف آن در برنامه ده ماده‌یی بیان شده توسط خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) شرح داده شده است. این جایگزین سزاوار حمایت همه‌جانبه است.
۵. هر گونه گفتگو یا روابط با رژیم ایران یا ادامه روابط با آن باید مشروط به آزادی همه دستگیر شدگان در جریان قیام اخیر گردد.

برگرفته از سایت مریم رجوی

اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/22bca9b7-acbf-43db-99c1-8a7517aa9cc4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات